Bod Slobodi, bod Želji

Fudbaleri Slobode i Željezničara remizirali su u desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat utakmice je bio 1:1.

Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri i to u šestoj minuti utakmice preko Nikole Komazeca koji je atraktivno pokušao ugroziti Josipa Bendera, no njegov pokušaj je otišao daleko pored gola, da bi tri minute kasnije udarac glavom Haračića izblokiran, te je lopta otišla u korner nakon kojeg je Hodžić šutirao poslije ubacivanja Semira Štilića, ali je njegov udarac zaustavio Semir Bukvić.

U 23. minuti susreta ozbiljno uzbuđenje pred golom domaćih. Hodžić je uposlio Štilića koji je šutirao slabijom desnom nogom, no njegov udarac je izblokirao Devedžić da bi na odbijenu loptu natrčao Drina i šutirao pored gola Bukvića.

Dvije minute kasnije loš pokušaj Amoe nakon kornera Štilića odlazi preko gola golmana Tuzlaka da bi u 25. minuti lopta došla do Delića koji je promašio loptu iz dobre situacije, nakon čega je Kosorić otklonio opasnost ispred gola Plavih, što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu.

U nastavku je Željezničar poveo iz prve prave prilike. U 53. minuti Semir Štilić je izveo slobodnjak, Joseph Amoa je zakačio loptu, ona došla do Armina Hodžića koji je uspio matirati golmana tuzlanskog tima.

Sedam minuta kasnije velika prilika za domaće, Maksimović je probio po lijevoj strani i uposlio Delića čiji udarac iz neposredne blizine brani golman Plavih.

Ipak, Sloboda je u 70. minuti uspjela doći do izjednačenja. Delić je ubacio loptu iz slobodnjaka, neko je prebacio loptu za Osmankovića koji je, čini se, bio u ofsajdu, no Martinović i njegovi pomoćnici to nisu sankcionisali, te je bivši stoper Plavih donio izjednačenje Tuzlacima i postavio konačnih 1:1.

Stadion: Gradski stadion Banovići. Gledatelja: 2.500. Sudija: Martinović Josip (Čapljina). Žuti kartoni: J. Osmić, Komazec (Sloboda), Kosorić (Željezničar). Strijelci: 0:1 - Hodžić (53), 1:1 - Osmanković (70).

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Ćivić, Osmanković (82. Kapetanović), Mehmedović (58. Beganović), Komazec, J. Osmić (58. maksimović), Vranješ, Vošnjak, M. Osmić (73. Kurtalić), Delić (82. Husejinović). Trener: Adnan Jahić.

Željezničar: Bender; Galić, Drina, Kosorić, Malić; Hodžić, Beća (67. Subašić); Amoah, Štilić (84. Beganović), Santos; Haračić (56. Hajdarević). Trener: Edis Mulalić.

Sloga Meridian 0 : 3 Tuzla City
Borac 0 : 0 Velež
Sarajevo 0 : 0 Široki Brijeg
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Igman 3 : 1 Leotar
Sloboda 1 : 1 Željezničar