Tuzla pala u Banja Luci

Juniori Borca bili su na pragu poraza u duelu sa Tuzla sitijem – ali su na kraju osvojili cijeli plijen!

Od 51. minuta zaostale utakmice prvog kola, crveno-plavi su bili u rezultatskom zaostatku nakon što je pogodak za goste postigao Hamza Redžić. Vođstvo Tuzlaka bilo je aktuelno sve do 84. minuta, kada je izjednačio Andrej Cvjetanović koji je u igru ušao samo dva minuta ranije, da bi konačnih 2:1 postavio kapiten Danilo Moconja u prvom minutu nadoknade.

Nakon ovog meča, Borac je skočio na peto mjesto na tabeli sa 13 bodova i utakmicom manje od lidera Sarajeva, koje je u dosadašnjem toku sezone sakupilo osam bodova više.

U narednom kolu, Borčevi juniori će gostovati gradskom rivalu Željezničar Sport timu.

BORAC – TUZLA SITI 2:1

strijelci: 0:1 Redžić (51.), 1:1 Cvjetanović (84.), 2:1 Moconja (90+1.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 100, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: Moconja, Makarić, Divljak (Borac), Šehić, Rekić, Redžić, Mahmud (Tuzla siti).

BORAC: Nikolić, Rendić, Moconja, Makarić, Žuljević, Sarić (od 56. minuta Delkić), Beuk (od 70. minuta Divljak), Damjanić (od 82. minuta Cvjetanović), Radović (od 70. minuta Janković), Stjepanović (od 46. minuta Samardžija), Kovačević. Trener: Zoran Dragišić.

TUZLA SITI: Pilaković, Šakota, Šehić, Redžić, Delić, Rahimić (od 88. minuta Sakić), Bajrić, Fehrić (od 56. minuta Bašić), Mahmud, Ćosić, Rekić (od 68. minuta Rizvić). Trener: Jasmin Moranjkić.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Borac 2 : 1 Tuzla City
Željezničar 3 : 0 Krupa
Sarajevo 4 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 2 : 2 Radnik (H)
Zvijezda 09 1 : 2 Radnik (B)
Kozara 1 : 2 Željezničar Sport team
Velež 1 : 3 Zrinjski