Maglaj bolji od Krivaje

Maglaj - Krivaja

Sinoćje u okviru 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH u rukometu u Gradskoj dvorani u Maglaju odigran lokalni derbi između RK Maglaj i RK Krivaja.

Komšijski derbi je pripao domaćoj ekipi Maglaja, koja je u posljednjoj dionici slomila otpor zavidovićke ekipe i tako stigla do prve pobjede u novoj sezoni.

Poslije početne prednosti Krivaje na otvaranju utakmice, Maglaj preuzima vodstvo i dolazi do 4:2, a sredinom prvog dijela je bilo 7:4. Uspjeli su gosti da izjednače na 10:10 na dvije minute do odlaska na odmor.

Domaći tim brzo vraća prednost, a potom iz sedmerca poslije isteka vremena postiže gol i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 13:11.

Na startu drugog dijela Maglajlije prvi put dolaze do plus četiri, na semaforu je bilo 16:12. Ipak gosti iz Zavidovića ne posustaju, te tačno na polovini drugog poluvremena dolaze do izjednačenja kada je bilo 20:20.

I u tim trenucima kada se lomila utakmica rukometaši Maglaja prave seriju od 4:0 i dolaze do prednosti od 24:20 na desetak minuta do kraja. Prednost domaćih je porasla i na pet razlike, a potom su u posljednjim minutama iskoristili greške Krivaje u napadu i došlo do pobjede rezultatom 32:25.

Nedim Hadžić sa osam i Damir Kadrić sa sedam su predvodili Maglaj do pobjede, a istekao se i Selman Velagić sa pet pogodaka. Kod Krivaje je najefikasniji bio Amar Amitović sa sedam golova, pet je postigao Eldar Mehić, a četiri Faris Telalović.

U narednom kolu Krivaja dočekuje aktuelnog prvaka ekipu RK Borac m:tel, dok će Maglaj gostovati u Živinicima kod ekipe RK Konjuh.

Maglaj - Krivaja 32:25 (13:11)

RK Maglaj: Haris Muhić, Nedim Hadžić 8, Adi Omeragić, Tarik Suljaković, Amar Kendić 1, Selman Velegić 5, Emir Bajraktarević 3, Tarik Karabegović 1, Omar Delić, Alen Ridžal, Boris Bosić, Selvedin Omahić, Đorđe Bosić, Amar Hasić 2, Damir Kadrić 7, Haso Ćosić 4. Trener: Ermin Bajrić.

RK Krivaja: Ali-Muhamed Omerović, Bakir Hamurović, Amar Amitović 7, Haris Bašić 3, Adin Ćosić, Eldar Mehić 5, Edin Sinanović, Adin Husanović, Semir Zvekić 1, Faris Telalović 4, Almas Polić, Faris Čolaković 1, Sedžad Abdurahmanović 3, Elmas Avdić, Amel Džakmić 1, Jasmin Hadžihasić. Trener: Ivan Divković.

Izvor:zportal.ba

Gračanica 42 : 30 Goražde
Gradačac 29 : 28 Hercegovina
Sloga 26 : 25 Konjuh
Maglaj 32 : 25 Krivaja