Remi Kozare i Želje

Kozara - Željezničar Sport tim

U utakmici 16. kola, pretposljedenjeg  u jesenjem dijelu prvenstva, m:tel I lige  Republike Srpske odigranoj danas na  Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko pedeset gledalaca,  Kozara i Željezničar Sport Team iz Banja Luke podijelili su bodove odigravši 3-3.

Kiša koja je neprestano padala, nije spriječila fudbalere Kozare da odmah krenu ka golu Željezničara. Šćekić  centrira u 4. minuti, ali Glišić ne uspijeva da zahvati loptu. Pokušavaju i gosti u 12. minuti, Jević šuta pored gola. Dva minuta kasnije Šćekić šutira, ali je neprecizan. U 19. minuti Glišić skače na centriranu loptu Malbašića i prebacuje je preko istrčalog Stupara, te dovodi Kozaru u vođstvo od 1-0. Dva minuta kasnije šut isprobava Jandrić, ali Stupar brani. Dobar prodor Glišića u 25. minutu, šutira iskosa prema golu Željezničara, Stupar kratko odbija loptu, na koju natrčava Maksimović i šalje je u mrežu gostiju za vođstvo Kozare od 2-0. Ne staju fudbaleri Kozare sa napadima, pokušava Glišić,a malo zatim i Raca, ali je oba puta Stupar na mjestu i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Kozare od dva gola razlike.

Nastavlja Kozara sa napadima i u drugom poluvremenu, odmah po početku, Popović pronalazi Glišića, ovaj šuta iskosa, ali preko gola. Na drugoj strani uzvraća Jević čiji šut hvata Glišić. Pokušava  Raca u 51. minuti, ali lopta odlazi pored gola. U 60. minuti, Kozara izvodi korner, odbrana gostiju izbija loptu, Kerezović dolazi do nje i sam istrčava kontranapad, te postiže gol za smanjenje vođstva Kozare. Tek što se krenulo sa centra, ponovo igrači Željezničar Sport Teama dolaze do lopte i izvode korner. Najbolje se nakon kornera snalazi Šuput i postiže gol za izjednačenje 2-2. Pet minuta kasnije, nakon prekida za goste iz Banja Luke gol postiže Savatić, koji je tek ušao u igru i gosti iz Banja Luke potpuno okreću rezultat i vode 2-3. Uspijevaju fudbaleri Kozare da ostanu u utakmici, u 72. minuti Glišić upućuje centaršut za Popovića. A odbrana gostiju ispred njega sa gol linije izbacuje loptu u korner. U 80. minuti srušen je Glišić u šesnaestercu gostiju, i sudija Maletić pokazuje na bijelu tačku. Siguran je Glišić izvođač jedanaesterca, i sedmim golom ove sezone, donosi izjednačenje Kozari. Samo minut kasnije, njviši u skoku nakon kornera je Pepić, šutira glavom, a lopta odlazi tik iznad prečke. Tri minuta kasnije, Komlenić oštro šutira, pored već savladanog Stupara, nakon centaršuta Glišića, ali  lopta prolazi tik pored stative i rezultat se do kraja utakmice ne mjenja.

Sljedeće subota 12. 11.. 2022. godine na rasporedu su utakmice 17. kola m:tel I lige  Republike Srpske, posljednjeg u ovom dijelu prvenstva. Fudbaleri Kozare putuju u Prijedor, gdje će im domaćin biti ekipa Rudara. Utakmica počinje u 13 časova.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Šćekić F., Veljkić S.  (od 62. min. Komlenić A.), Raca A. (od 62. min. Ilić D.), Malbašić A., Glišić D., Jandrić S. (od 62. min. Blagojević A.), Despotović M., Popović A. (od 83. min. Matić B.), Maksimović D., Pepić D., trener Krupljanin S., nisu igrali: Modić S., Pliego S., Dakić M., Torlaković B.

Željezničar Sport Team (Banja Luka): Stupar A., Šuput N., Blanuša M., Popović S., Peart A. (od 67. min. Savatić D.), Jovandić N., Bajić M., Popović A., Kalabić S. (od 57. min. Kralj M.), Jević M. (od 53. min. Kosta M.), Kerezović S., trener Popović R., nisu igrali: Gajić L., Mitrović D., Gajić D., Jagodić A., Pilipović S.

Slavija 2 : 1 Podrinje
Sloboda (NG) 0 : 0 Zvijezda 09
Modriča 3 : 1 Sloboda (MG)
Omarska 1 : 0 Rudar Prijedor
Kozara 3 : 3 Željezničar
Krupa 3 : 1 Drina