Iran bolji od Velsa

Fudbaleri Velsa razočarali su svoje navijače na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Bejl i drugovi su u drugom kolu grupe B poraženi od Irana 2:0 golovima Česmija u 99. i Rezajana 101. minutu! Iran sada ima velike šanse da se domogne nokaut faze, u posljednjem kolu odmjeriće snage sa SAD koje večeras igraju sa Engleskom.

Ne pretjerano kvalitetno, ali ne i nezanimljivo prvo poluvrijeme. Jedna stopostotna šansa Velsa preko Mura, jedan poništen gol Irana i nekoliko poluprilika izabranika Karlosa Keiroša.

Na startu drugog dijela, dvije šanse za Iran. Nijesu izabranici selektora iz Portugala sada imali sreće. Prvo je Sardar Azmun pobjegao čuvaru i uzdramao desnu stativu, a potom Golizade desnu. Na sve to je Azmun poslije odbitka tukao glavom po sredini gola.

U 87. minutu sudije je pokazao Henesiju crveni karton, a onda šok za Velšane u 99. minutu. Projektil Češmija za 1:0.

Dva minuta kasnije Rezajan je pečatirao pobjedu Irana!

VELS - IRAN 0:2