Portugal u osmimni finala

Fudbaleri Portugala igraće u osmini finala Mundijala u Kataru. Portugalci su u drugom kolu H grupe savladali Urugvaj 2:0 golovima Bruna Fernandeša, stigli do druge pobjede kojom su kolo prije kraja izborili nokaut fazu. Urugvaj će imati priliku da pobjedom nad Ganom u posljednjem kolu ide dalje kao drugoplasirani, sa druge strane Gani je dovoljan i bod za osminu finala.

Nije bilo mnogo sadržaja u prvom poluvremenu. Urugvajci uglavnom defanzivni, Portugalci nekonkretni.

A evo i prvog incidenta na Mundijalu, navijač sa zastavom u duginim bojama bio je utrčao na teren.

A onda Bruno Fernandeš pogađa za vođstvo u 54. minutu! Bruno je centrirao, Ronaldo je bio u skoku ali nije dirao loptu, i gol je pripisan Brunu.

A Maksi Gomez je u prvom kontaktu sa loptom zatresao stativu i umalo donio izjednačenje. Nedugo nakon toga ni De Araskaeta ne uspijeva da matira Dioga Kostu iz povoljne pozicije.

U sudijskoj nadoknadi, zaustavio je Himenez loptu rukom nakon što mu je kroz noge proturio Bruno Fernandeš. Penal za Portugal koji koristi Bruno za pobjedu svog tima i plasman u osminu finala!

PORTUGAL – URUGVAJ 2:0