Jermenija i drugi put bolja od Bosne i Hercegovine

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u pretposljednjem kolu druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024. godine. Po drugi put u ovim kvalifikacijama bolji od Zmajeva bili su igrači Jermenije, ovaj put u Jerevanu 3:2.

Utakmica protiv Jermenije bila je značajna sa aspektna da vidimo šta će definitivno trebati u posljednjem kolu u direktnom obračunu protiv Jermenije. Sada, kada su izabranici Ive Kreze poraženi  3:2, poznato je da u posljednjem kolu treba pobjeda od minimalno dva gola razlike.

U utakmici protiv Jermenije bh. futsaleri su bili bolji rival na terenu. Mnogo su više prijetili prema protivničkom golu, šutnuli čak 23 puta u okvir gola, jednom pogodili okvir gola, ali nisu uspjeli više od dva puta da savladaju Alberta Agadzhanova i Luana Mullera

Domaći do vodećeg pogotka dolaze u devetoj minuti. Strijelac je, na asistenciju Artura Melkonyana, kapiten Vladimir Sanosyan. Bio je nadhnut za igru domaći kapiten danas, pa u 17. minuti duplira prednost na 2:0, ali samo što su krenuli sa centra gostujući igrači Srđan Ivanković pogađa za 2:1. Asistent je Josip Bošković.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, BiH igra, ali Armenija stiže do trećeg gola. Vitinha je asistent, a Artur Melkonyan pogađa za 3:1. Bilal Jelić na ulasku u posljednjih 10 minuta smanjuje na 3:2 i vraća svoju reprezentaciju u igru, ali do kraja utakmice, uprkos nekim prilikama, ne uspjevaju da savladaju Luana Mullera i Armenija potvrđuje svoju dominaciju u grupi i sa prvog mjesta ide u Elitni krug kvalifikacija.

JERMENIJA - BIH 3:2 (2:1)

Dvorana: Karen Demirchyan, Jerevan. Gledalaca: 500. Sudije: Dejan Veselič i Aleš Močnik Perič (oba Slovenija). Strijelci: 1:0 Sanosyan 9, 2:0 Sanosyan 17, 2:1 Ivanković 17, 3:1 Melkonyan 27, 3:2 Jelić 31. Žuti kartoni: Arnautović, Gašpar (BiH).

JERMENIJA: Agadzhanov, Sanosyan, Melkonyan, Vitinho, Rodriguinho, Muller, Kromykh, Nevedrov, Margaryan, Mashumyan, Petrosyan, Rozenski, Melikyan, Mnatsakanyan Selektor: Ruben Nazaretyan

BIH: Milanović, J. Sesar, Arnautović,Ivanković, Bošković, Poračanin, M. Sesar, Gašpar, Jelić, Baručija, Džindić, Čorhodžić, Bundavica Selektor: Ivo Krezo

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred