Krupa prva otkinula bod Sarajevu

Juniori Krupe su u 15. kolu Premijer lige BiH uspjeli prirediti iznenađenje i osvojiti bod na gostovanju kod Sarajeva odigravši 1:1 u derbiju kola.

Tim iz kanjona Tijesno tako će se moći pohvaliti da je zaustavio nevjerovatni niz ekipe Danijela Stojanovića koji je u 14 utakmica ostvario isto toliko pobjeda i suvjereno drži prvo mjesto na tabeli.

Krupa je čak i povela na ovoj utakmici u 70. minuti kada Kristijan Penić pogađa za vodstvo od 1:0. Ipak, radost Krupljana trajala je tek tri minute, a onda Muamer Hamzić pogađa za 1:1 i ispostaviće se da je to bio konačan rezultat utakmice.

Zrinjski je uspio da iskoristi kiks Sarajeva i ubjedljivom pobjedom protiv Tuzla Cityja 6:0 stigne na -8, Sloga je u Doboju savladala banjalučkog Željezničara sa minimalnih 1:0, dok su Široki Brijeg i Sloboda odigrali 1:1.

Danas se od 14 sati u Sarajevu sastaju Željezničar i Borac, od 13 sati u Bijeljini igraju Zvijezda 09 i Radnik iz Hadžića, dok je duel Budućnosti iz Banovića i bijeljinskog Radnika odložen.

Tuzla City 8 : 1 Velež
Kozara 0 : 3 Zrinjski
Zvijezda 09 4 : 1 Željezničar Sport team
Široki Brijeg 9 : 0 Radnik (B)
Sarajevo 1 : 0 Radnik (H)
Željezničar 2 : 1 Sloboda
Borac 4 : 2 Krupa