Pobjeda Klisa protiv Brotnja, Stolac bolji od Sloge, Kruševo ubjedljivo protiv Gruda

Odigrani su susreti 23. kola Druge lige FBiH, grupa Jug, ovo kolo subotnjim utakmicama su otvorili NK Kruševo koje je savladalo Grude 3:0, Salko Jazvin je postigao dva gola i Čule 1, za pobjedu domaćeg sastava, dok su  Čapljina i  jablanička Turbina odigrali miroljubivo, 1:1 (Tomičić i Keskin )

Na nedjeljnim utakmice Klis je ugostio čitlučko Brotnjo i u 18. minuti golom najboljeg strijelca lige Aida Kudre Klišani su stekli prednost 1:0, u 33. minuti Miličević je izjednačio na 1:1. U 46. minuti Azer Kozić je postigao gol za 2:1. U 62. minuti Habibija je povećao na 3:1. U 84. minuti Muamer Vila je povećao na 4:1, da bi Prskalo u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačnih 4:2

NK Ljubuški i Troglav 1918 su odigrali bez golova, 0:0.

Stolac je ugostio gornjovakufsku Slogu i već u 5. minuti golom Roberta Stankovića stekao prednost 1:0, poravnao je Glavaš u 18. minuti,1:1,  da bi Stanković postigao još dva gola, 41. i 43. minuti, 3:1, a Petar Stanković je u 50. minuti povećao na 4:1 .

Višići su bili domaćini Rami koja je u prvom poluvremenu stekla prednost od 0:3, Budimir 20. Zadić 22.  i Dedić 33. da bi Čerkez u 39. minuti smanjio na 1:3 .

Kamešnica je ugostila Neum i golom Stipića u 80. minuti savlada goste iz Neuma, 1:0.

Rezultati,

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Troglav 1918  0:0  .

Mostar : NK Kruševo - NK Grude 3:0 ( Čule 41' Jazvin 64 ' 73 ' ).

Stolac : NK Stolac -  NK Sloga  4:1 (R . Stanković 5 ' 41 ' 43 ' P. Stanković 50 '  / Glavaš 18 '  ).

Čapljina :  NK Čapljina - FK Turbina 1:1 ( Tomičić 60 ' / Keskin 54 ' ) .

Buturović Polje  : FK Klis -  NK Brotnjo 4:2 ( Kudra 18 ' Kozić 46 '  Habibija 62 ' Vila 84'/ Miličević 33 ' Prskalo 90+2 ' ).

Višići: NK Višići - NK Rama 3:5 (Čerkez 39 ' Knežević 44 ' 88 ' / Budimir 20 ' 50 ' Zadrić 22 '  90+2 '  Dedić 33 ' )  .

Podhum, Livno : NK Kamešnica - NK Neum 1:0 (Stipić 80 '  ) .