Titula Klisu

Klis, Buturović Polje

Odigrane su utakmice 25. predzadnjeg kola Druge lige FBiH, grupa Jug, u kojem su strijelci bili efikasni, postigli su  32 gola. Derbi prvenstva je odigran u Buturović Polju gdje su se sastale prvoplasirani Klis i trećeplasirana gornjevakufska Sloga. Domaćin je  slavio golovima Vile u 56. minuti i Kozića u 85. minuti  i na taj način obezbjedio titulu prvaka.

Preposljednje Kamešnica je ugostila bivšeg prvaka BiH, Brotnjo iz Čitluka, mada su domaćini u 11. minuti golom Vidovića stekli prednost 1:0, 25. minuti Šunjić je poravnao na 1:1, u 25. da bi golovima Prusine i Miličevića u 43. i 65. minuti poveli 1:3, u 73. minuti Stipič je smanjio na 2:3, Miličević je u 65. minuti povećao na 2:4, da bi u 87 minuti Čeko je postavio konačnih 3:4.

Šestolasirani Višići su bili domaćini jablaničkoj Turbini koju su savladali 3:1, golovima Pažina u 22. i 27. minuti imali su 2:0, a  u 65 minuti.  Zahirović je smanjio na 2:1, a Čerkez je četiri minute prije kraja  postavio konačnih 3:1.

Petplasirani Stolac je za rivala na svom terenu dočekao Troglav 1918, Vidović je u 12. minuti pogodio za 0:1, Škrba je u 30. minuti izjednačio na 1:1, Stanković je u 42. minuti doveo Stočane u prednost, 2:1, Katičić je u 58. povečao na 3:1, Ljutić je u 64. minuti smanji na 3:2, da bi za konačnih 4:2 u nadoknadi izgubljenog vremena pogodio Raguž.

Drugoplasirano Kruševo je ugostili desetoplasuiranu Ramu koju je deklasirao rezultatom 6:0, četiri gola je postigao Čule, a Džeba i Jazvin po jedan za 6:0.

Fenjeraš Čapljina je bila domaćin Ljubuškom kojeg je savladala 2:0, golovima Vege i Brajkovića.

Grude su bile domaćini Neumu koji je bio neugodan gost savladavši Grude 2:3, Vujnović je u 9. minuti pogodio za 0:1, Cvitanović je u 43. povečao prednost Neuma 0:2, Bračić je u 52. minuti smanjio na 1:2, a Cvitanović je svojim drugim golom povečao na 1;3, a Ančić je u 88. minuti postavio konačnih 2:3.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Sloga (GV/Uskoplje) 2:0 ( Vila 56 ' Kozić 85 '   )  .

Podhum /Livno :  Kamešnica –NK Brotnjo  3:4 ( Vidović 11 ' Stipić 73 ' Čeko 90*2 ' / Šunjić 25 ' Prusina 43 ' Miličević 65 ' Ćorić 87 ').

Višići :  NK Višići –FK Turbina  3:1 ( Pažin 22 ' 27 ' Čerkez 86 '  / Zahirović 65 '  ).

Stolac  :  NK Stolac - NK Troglav 1918 4:2 ( Škrba 30 ' Stanković 42 ' Katičić 58 ' Raguž 90 + 4 '/  Vidović 12 ' Ljutić 64 ' ) .

Mostar  : NK Kruševo -  NK Rama 6:0 ( Džeba 7 ' Čule 38 ' 67 ' 83 ' 86 ' Jazvin 60 '  ).

Čapljina : NK  Čapljina – NK Ljubuški  2:0 ( Vego 29 ' Brajković 90 + 2 ' )  .

Grude :  NK Grude - NK Neum 2:3 (Bračić 52 ' Ančić 88 '  /  Vujnović 9 ' Cvitanović 43 ' 66 ' ) .

Lista strijelaca,

19 golova – Aid Kudra (FK Klis),

17 golova –  Franjo Posavac (NK Sloga),

16 – Azer Kozić (FK Klis), Armin Agić (NK Sloga), Josip Vidović (NK Troglav 1918),

14 -  Robert Stanković (NK Stolac), Josip Ivić (NK Rama)

FK Klis – NK Sloga 2:0 (0:0)

Buturović Polje , Sportski centar „Seid Padalović“, gledalaca : 500, glavni sudija : Josip Ćuže  (Široki Brijeg), pomoćnici : Nedim Kapidžić  (Blagaj - Mostar) i Asim Hajdar  (Konjic), delegat : Mili Hadžiosmanović  (Mostar ) . Strijelci : 1:0 – Vila (56), 2:0 – Kozić (85) . Žuti kartoni : Šehić, Ovnović, Vila, Bajrić, Makan, Canović (FK Klis), Ramčić, Sušić  (Sloga) , crveni karton : Zeko (NK Sloga).  Igrač utakmice :  Amer Ovnović (FK Klis).

FK Klis : Ćosić, Bajramović,  Šehić, Ovnović (od 69 . Mušinović), Makan,  Graho (od 86. Hebibović), , Hero (od 86. Habibija), Kudra , Bajrić (od 69 . Canović),  Kozić, Vila (od 69. Jahić) . Trener : Nedim Kudra.

NK Sloga : Blažević, Skeho (od 71. Idrizović), Bilkan, Posavac, Agić, Abazović, Ramčić, Muminović, Sušić, Marinčić (od 55. Gvozden), Zeko.

Trener : Igor Zeko.

Neum 1 : 0 Čapljina
Ljubuški 2 : 0 Stolac
Troglav 1918 2 : 0 Višići
Turbina 2 : 1 Klis
Sloga 2 : 3 Kruševo