Juniori Kozare u finalu Završnice Omladinske lige BiH

Juniori kozare iz Gradiške

Nakon pobjede u prvoj utakmici polufinala Završnice Omladinske lige BiH u Gradišci, danas u revanšu odigranom u Banja Vrućici juniori Kozare su ponovo pobjedili juniore Minerala ZTC i plasirali se u finale završnice.

Kozara do vođstva dolazi golom Sadikovića u 32. minuti, nakon što ga je odlično proigrao Utješanović. Pet minuta kasnije, lijepim golom Ostojića iz slobodnog udarca domaćin izjeednačuje. U 39. minuti Kozara ponovo vodi. Savić Slađan postiže prelijep gol iz slobodnog udarca, pogodivši same rašlje gola nemoćnog golmana Minerala ZTC Jovića.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, juniori Kozare dolaze do lopte i akciju golom završava Danilo Ilić i Kozara vodi sa 1-3. U 70. minuti Blagojević proigrava Vujičića koji postiže gol i postavlja konačnih 1-4.

U finalu koje se igra u srijedu 21. 6. 2023. godine protivnik juniorima Kozare biće juniori Slavije iz Istočnog Sarajeva.