Kadeti Slavije slavili, juniori počastili Unisa sa osam golova

Juniori ostali maksimalni

Kadeti i juniori Slavije ostvarili su dvije pobjede protiv Unisa iz Vogošće u 3. kolu Omladinske lige BiH grupa "Centar 1".

Kadeti su nakon uvodnog poraza od Novog Grada vezali dvije pobjede. Ovaj put su sa 2:1 savladali Unisa, a sve bitno u ovoj utakmici došlo je u prvih 45 minuta. Slavija je povela pogotkom Sergeja Tešanovića u osmoj minuti, ali Kulenović u 29. izjednačuje sa penala. Konačnih 2:1 postavio je Dražen Stojanović iz penala u finišu prvog poluvremena.

Juniori su sa osam golova počastili goste i tako nastavili sa maksimalnim učinkom iz prva tri kola. Ponovo su odlični bili Mihajlo Lubura i Lazar Stjepić, koji su i ovaj put vodili mlade Sokolove do trijumfa, a obojica su postigla po hettrik. Uz njih, po gol su dodali Vuk Forcan, vodeći i Strahinja Maksić.

Druga pobjeda kadeta

SLAVIJA - UNIS 2:1 (2:1) KADETI
Pomoćni teren FK Slavija
Gledalaca: 50
Sudija: Marko Domazet (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Tešanović 8, 1:1 Kulenović 29p, 2:1 Stojanović 43p
Žuti kartoni: Tatlić, Mujić (Unis)

SLAVIJA: Kužet, Papaz, Lale, Đurić, Stojanović (od 79. Macanović), Erbez, Nedić (od 76. Trapara), Babalj, Milidrag, Županc, Tešanović (od 83. Toskić)

UNIS: Čavčić (od 80. Stomornjak), Halać, Sulejmanović, Kulenović, Tatlić (od 85. Vila), Hasović, Mujić, Žunić, Planja, Kolak (od 53. Ramić), Sejdić

SLAVIJA - UNIS 8:0 (4:0) JUNIORI
Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Forcan 4, 2:0 Lubura 9p, 3:0 Maksić 17, 4:0 Lubura 28, 5:0 Stjepić 63, 6:0 Lubura 66, 7:0 Stjepić 70, 8:0 Stjepić 77
Žuti karton: -

SLAVIJA: Vlačo, Taušan, Pušara, Maksić (od 65. Kuzman), Stjepić, Trifković (od 62. Tanić), Ristić, Forcan (od 65. Kokot), Elez (od 62. Andrić), Lubura

UNIS: Tabaković, Hodžić, Poljo, Mehanović, Čirak, Abaz, Atlić (od 65. Hadžiefendić), Čolaković (od 65. Bošnjak), A.Bjelić, Sejdić (od 22. R.Bjelić)

Goražde 2 : 1 Stupčanica
Bosna 1 : 1 Igman
Famos (V) 5 : 3 Novi Grad
Željezničar 4 : 0 Romanija
Famos (H) 8 : 1 SAŠK Napredak
Baton 3 : 3 Slavija