Znaju se učesnici Lige šampiona

Fudbaleri Antverpena prvi put u istoriji plasirali su se u grupnu fazu Ligu šampiona, pošto su večeras u revanšu plej-ofa savladali AEK u Atini 2:1.

U prvom meču bilo je 1:0 za belgijskog šampiona.

Strelci za Antverpen bili su Girano Kerk u 73. i Mišel-Anž Balikviša u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Listu od 32 učesnika Lige šampiona kompletirali su Kopenhagen remijem protiv Rakova 1:1 (pobeda u prvom meču 1:0) i PSV ubedljivim trijumfom protiv Rendžersa 5:1 (prvj meč 2:2).

Kopenhagen je poveo golom Denisa Vavre u 35. minutu, da bi izjednačenje Rakovu doneo Lukaš Zvolinski pogotkom u 87. minutu.

Strelci za PSV bili su Ismael Saibari u 35. i 53, Luk De Jong u 66. i Džoi Verman u 78. i Konor Goldson autogol u 82. minutu.

Gol za Rendžers postigao je Džejm Tavernije u 64. minutu.

Rendžers, Rakov i AEK takmičenje nastavljaju u Ligi Evrope.