BSK slavio u sudijskoj nadoknadi, ogorčenje u Famosu na suđenje Marka Maksimovića

Fudbaleri BSK-a savladali su Famosa u posljednjem meču 4. kola Prve lige Republike Srpske 2:1 u utakmici u kojoj će se više govoriti o suđenju Marka Maksimovića i njegovih pomoćnika, nego o fudbalu.

Premalo je ponudila utakmica u Banjaluci gledaocima na stadionu. Očekivalo se mnogo više od fudbalske predstave na Gradskom stadionu u Banjaluci, a umjesto fudbala i ljepote u igri, dobili smo jednu tvrdu utakmicu i mnogo prigovora na račun suđenja Marka Maksimovića iz Modriče, uglavnom od strane gostujućih igrača i klupe.

Krenulo je od 10. minute kada Draško Kuljanin prihvata jednu dubinsku loptu na lijep način, izlazi sam na golmana Modića, ali sudija Slaviša Gligorić diže zastavicu i signalizira ofsajd. Bunili su se gostujući igrači i u 27. minuti kada Maksimović propušta da dosudi očigledan faul u korist Famosa, a kapiten Marko Tešanović odmah dobija žuti karton, a sa njim i službeni predstavnik Aleksandar Terzić. Nedugo nakon toga zbog prigovora žuti karton dobija i Adnan Vranešić, a onda crveni karton dobija Aleksandar Terzić. Tome je prethodila akcija u kojoj je Darko Hrkalo prošao pored Jusufa Terzića i krenuo ka Modiću, a Marko Maksimović pokazuje faul u napadu. Izrevoltiralo je to gostujuću klupu, pa je epilog i crveni karton za službenog predstavnika Famosa.

Od prilika, bilježimo tek jedno kašnenje Moconje na ubačaj Šaule, kao i prvi šut u okvir gola u 41. minuti kada Vukan Đorđević testira Igora Rončevića, ali golman Famosa brani. I kada je djelovalo da će se na odmor pri rezultatu 0:0, penal za domaće. Pravili su Motoristi ofsajd zamku, Perović im je umakao, a onda pada u kaznenom prostoru poslije duela sa golmanom Rončevićem. Uzeo je iskusni napadač loptu i penal pretvorio u gol za 1:0.

Na startu drugog poluvremena Petar Samardžija proba šut iz slobodnog udarca, Igor Rončević lijepo interveniše.

Famos do izjednačenja dolazi u 54. minuti. Danas vrlo agilni Darko Hrkalo je oduzeo loptu Jusufu Terziću, otišao sam na Modića i matirao ga za 1:1. Novo isključenje vidjeli smo u 69. minuti utakmice. Semir Tiro je oduzeo loptu neopreznim domaćim igračima, uposlio Alonza Pirta koji kreće ka golu domaćih, ali sudija Dejan Lazić signalizira ofsajd. Prisutne na tribinama Gradskog stadiona je to prilično nasmijalo, a trenera gostiju Darka Vojvodića razbijesnilo, pa strateeg Famosa dobija crveni karton.

U sudijskoj nadoknadi vremena još uzbuđenja. Prvo Petar Samardžija još jednom prijeti iz slobodnog udarca, još jednom mu Rončević brani. U trećoj minuti sudijske nadoknade i treći crveni karton za Famos, ovaj put je pocrvenio zbog prigovora Dejan Bjeloš na klupi, a onda u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Aleksandar Radulović iz slobodnog udarca sa 25 metara pogađa za pobjedu domaćih 2:1, a sudija Marko Maksimović odmah svira kraj utakmice.

BSK - FAMOS 2:1 (1:0)