Borac bolji od Posušja

Borac, Banja Luka

U okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci ugostio ekipu HŠK Posušje. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0 u korist Banjalučana.

Utakmica je loše počela za goste iz Posušja jer su u desetoj minuti utakmice kada je Karačić morao izvesti Kamenara i uvesti Brkovića.

U 14. minuti utakmice Čelić je pravio veliku grešku, ali Babić nije uspio da uposli Rozića. U prvih 25. minuta Borac je jednom zaprijetio preko Grahovca, ali lopta je otišla preko gola.

Do kraja prvog poluvremena pokušao je jedanput Rozić za Posušje, te Kvržić i Makarić za Borac, ali pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo.

Posušje je u drugom poluvremenu imalo mnogo više od igre, ali udarci Rozića u dva navrata nisu našli put do mreže.

Osim Rozića odlične udarce imali su Maglica i Babić sredinom drugog poluvremena, ali Mijatović je u oba navrata spašavao Borac sjajnim intervencijama.

Pogodak odluke desio se u 87. minuti utakmice kada je vlastitog golmana prevario Marić sa čak 12 metara kada je želio otkloniti opasnost glavom, ali je lopta završila u mrežu gostiju.

Široki Brijeg 2 : 1 Zvijezda 09
Sarajevo 1 : 0 Zrinjski
Željezničar 2 : 3 GOŠK
Igman 2 : 4 Velež
Sloga 2 : 1 Tuzla City
Borac 1 : 0 Posušje