Leotar 03 efikasan i ubjedljiv u Istočnom Sarajevu

Košarkašice Leotara 03 iz Trebinja savladale su Igmana 108:86 u posljednjoj utakmici 8. kola prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice.

Trebinjke su sporije ušle u meč,  na šta je uticao sigurno i kasni dolazak, neposredno pred početak meča, pa je i trener Nadeždin u prvoj četvrtini insitirao na zagrijavanju i uvođenju u susret. U tvrdoj prvoj četvrtini, sa dosta promašaja, Igman se bolje snalazi i dobija je 18:15.

Već od druge četvrtine bila je to efikasnija utakmica, Trebinjke okreću rezultat i na poluvrijeme nose +6, 49:43.

Bio je ljut na startu 3/4 na odbranu svoje ekipe gostujući trener, ali sredinom četvrtine je zatežu i kao dlanom o dlan prednost je narasla na +23, 75:43.

Rasla je prednost gošći i u 4/4, pa imaju i maksimalnih +34, 98:64, ali Igman čini sve da smanji zaostatak, pa gotovo polove za svega nekoliko minuta taj zaostatak i na kraju pobjeda sa +22 pripada gošćama iz Trebinja.

Fantastičnu utakmicu igrala je devetnaestogodišnja Ksenija Kuzmanović sa ubačenim 41 poenom, a pratila je Jovana Milaković sa 26. Kod Igmana, Jelena Krajšumović je izbrojala 22 poena, a Ester Kofler i Sanja Bjelica po 14.

IGMAN - LEOTAR 03  86:108 (18:15, 25:34, 10:26, 33:33)