Kalinovik opet noći kao lider, Milović dao šest golova Glasincu

Dvije utakmice posljednjeg, 11. kola, drugoligaškog "juga" igrane su danas, a po pobjedu su slavili Kalinovik i Radnički iz Novog Goražda.

Kalinovik je kao nominalni gost u dvorani u kojoj igraju domaće utakmice savladao Tango 7:5 u utakmici koja je imala šta da ponudi. Iz prvog napada na utakmici Kalinovik dolazi do vodstva, strijelac Đorđe Trifković pored zbunjene odbrane domaćih. Odmah u narednom napadu uzvraća Nikola Popovac, od stative lopta završava u mreži, 1:1.

Potpuni preokret Tangu donosi Denis Pandža. Bio je to korner za Kalinovik, odbrana dobro reaguje, a onda Pandža izvodi kontru iz udžbenika i sam je završava, 2:1.  Ušao je Tango brzo u probleme sa faulovima, prilično bespotrebnim uglavnom, pa u 11. minuti Kalinovik dobija i kazneni udarac, a u gol ga pretvara Pavle Sladoje. U poluvremenu u kojem su se istakli i jako dobrim odbranama Macan i Trifković Kalinovik postiže još dva gola. Prvo Dragan Lončarević, a onda i Đorđe Trifković po drugi put odvode goste na 4:2.

U 25. minuti poslije još jedne greške Tangovih igrača, Pavle Sladoje pogađa po drugi put, što Tanga uvodi dodatno u jedan kontra ritam, ali se uspjevaju trgnuti, golovima Srđana Miloševića koji prati odbijenu loptu i posprema je u gol, a onda i Jasmina Ligate i u 34. minuti je to samo gol prednosti za Kalinovik. Đorđe Trifković kompletira hettrik u 36. minuti, ali opet se Tango vraća "viškom". Denis Pandža je zadužio golmanski dres i jako lijepo pogodio za 6:5. No, ni to nije bilo dovoljno za buđenje, jer Petar Živković presjeca jednu loptu na višku i pogađa na prazan gol za konačnih 7:5. Do kraja utakmice Kalinovik uspješno "krije" loptu domaćinu i dobija utakmicu sa kojom će opet prenoćiti kao lider drugoligaškog "juga", barem dok sutra Akademac ne završi derbi protiv Višegrada.

Radnički iz Novog Goražda je sa 6:5 savladao Glasinca, a apsolutni heroj je Aleksandar Milović koji je postigao dupli hettrik i svih šest golova za domaću ekipu, od čega tri sa 10 metara. Glasinac je odlično ušao u meč, poveo 3:1, ali su ušli i u problem sa faulovima, dosuđena su im čak tri kaznena udarca od 16. do 19. minute i domaći okreću utakmicu na svoju stranu. Po gol su postigli Siniša Škobo, Dragan Višnjić, Jovan Vuković, Njegoslav Papić i Mihailo Vuković.

KMF TANGO - KMF KALINOVIK 5:7 (2:4)
Dvorana OŠ "Aleksa Šantić", Vojkovići
Gledalaca: 60
Sudije: Slavoljub Gogić i Zoran Soknić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Trifković 1, 1:1 Popovac 1, 2:1 Pandža 7, 2:2 P. Sladoje 11 (10m), 2:3 Lončarević 17, 2:4 Trifković 19, 2:5 P. Sladoje 25, 3:5 Milošević 33, 4:5 Ligata 34, 4:6 Trifković 36, 5:6 Pandža 38, 5:7 Živković 39
Žuti kartoni: Trifković, Salčin (Tango), Macan (Kalinovik)

TANGO: Trifković, Marković, Pušara, Popovac, Purković, Lakić, Salčin, Knežević, Šehovac, Milošević, Pandža, Ligata, Lindov

KALINOVIK: Macan, Živković, Kovačević, Trifković, Droca, Ćeranić, P. Sladoje, M. Sladoje, Lončarević, Mandić, D. Tepavčević

FC RADNIČKI NOVO GORAŽDE - FC GLASINAC 6:5 (4:3)
Dvorana u Novom Goraždu
Gledalaca: 70
Sudije: Njegoš Petrović (Trebinje) i Đorđe Krunić (Foča)
Strijelci: 0:1 Škobo 2, 0:2 Višnjić 3, 1:2 Milović 7, 1:3 J. Vuković 12, 2:3 Milović 16 (10m), 3:3 Milović 17 (10m), 4:3 Milović 19 (10m), 5:3 Milović 26, 5:4 Papić 27, 6:4 A. Milović 35, 6:5 M. Vuković 38
Žuti kartoni: N. Đurđević (RadnićkI), Čobović, Gašević, Čolić (Glasinac)

RADNIČKI: Pljevaljčić, Milović, D. Čarapić, Kajević, N. Đurđević, Jagodić, J. Čarapić, Tomić, M. Čarapić, Janković

GLASINAC: Čobović, Višnjić, Čolić, Gašević, Škobo, M. Vuković, Čolaković, J. Vuković, Papić

Ljubinje 12 : 9 Jahorina
Medi. fakultet 3 : 3 Zahumlje
Akademac 5 : 1 Višegrad
Glasinac 9 : 5 Radnički
Kalinovik 2 : 2 Tango