Kozara ubjedljiva protiv Igmana

Ubjedljiv trijumf Kozare

Košarkašice Kozare su u 14. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkašice na svom parketu ubjedljivo savladale Igman iz Istočnog Sarajeva 94:55.

Kozara već u prvoj četvrtini dolazi do dvocifrene prednosti, koju Igman topi serijom 8:0 na startu druge četvrtine i prilazi na 23:21. Ipak, to je i najbliže što su bile rivalkama u ovoj utakmici, od tada kreće serija 14:0 domaćih, zaključavaju Igman na pet minuta bez koša i prave razliku koja postala nedostižna.

U drugom poluvremenu prednost samo raste i na kraju sa poenima Jovane Jošić dolazi do maksimalnih +39 i konačnih 94:55.

Najefikasnija u Kozari bila je Jelena Tadić sa 29 poena, čemu je dodala i devet skokova i šest asistencija. Slobodanka Škrbić je ubacila 15 poena, uz 11 skokova, a Katarina Pajić 13 poena i 11 skokova. Kod Igmana, kapiten Marijana Šehovac je izbrojala 24 poena, a dvocifrena je bila još Ester Kofler sa 13

KOZARA - IGMAN 94:55 ( 23:13, 26:14, 27:19, 18:9)