Najava prve pripremne utakmice Podrinja iz Tršića...

U nedelju, 18. februara 2024 godine sa početkom u 14.00 časova na stadionu u Tršiću ekipa Podrinja će odigrati prvu pripremnu utakmicu pred nastavak sezone u Regionalnoj ligi - grupa Istok.

Protivnik je više nego atraktivan, a radi se o drugoligašu iz Vlasenice.

Koliko je Ekipa Vlasenice dobra govori i podatak da su pre nekoliko dana, takođe u pripremnoj utakmici deklasirali ekipu Trnovice rezultatom 6-1.

Međutim i pored zasluženog respekta prema protivniku, mala ali odabrana četa trenera Podrinja, Željka Nestorovića ne strahuje od ove utakmice, naprotiv raduju se vikendu kad će odigrati meč sa izuzetno dobrom ekipom Vlasenice.

Pitali smo šefa struke Nestorovića kako napreduju pripreme Podrinja, šta očekuje od svojih igrača na ovoj utakmici kao i u nastavku sezone?

Kakav utisak na njega  je ostavio izuzetno visok rezultat pobede Vlasenice nad regionalcem Trnovicom?

"Pripreme protiču radno i u dobrom raspoloženju. Odziv igrača je iznad očekivanja i svaki fudbaler na treningu daje svoj maksimum. Zrače optimizmom i želja za dokazivanjem je ogromna, jer su to većinom mladi igrači pred kojima su, siguran sam, uspješne karijere. Utakmicu sa FK Vlasenicom dočekujemo sa nestrpljenjem, svjesni da ćemo igrati protiv jake, iskusne i dobro vođene ekipe. Biće to jedan dobar i za nas veoma bitan test da bi vidjeli kako smo radili u proteklom periodu i da bi u nastavku priprema mogli ispravljati uočene nedostatke. Cilj u nastavku prvenstva nam je da se učvrstimo u gornjem dijelu tabele i da napravimo čvrst i kvalitetan temelj za budući rad. Na dobrim uslovima u kojim radimo moramo da se zahvalimo neumornim pregaocima koji su se okupili oko kluba kad je bilo najteže i prema kojim imamo moralnu obavezu da im sve uzvratimo dobrim radom i rezultatima" - rekao je trener Nestorović.

Jedan od najmlađih igrača u ekipi Podrinja, Dejan Matić nije krio uzbuđenje pred utakmicu sa drugoligašem iz Vlasenice i na naše pitanje ima li kod njega treme pred utakmicu sa drugoligašem i šta možemo očekivati od njega i saigrača odgovara:

"Nemam tremu pred ovu utakmicu, naprotiv očekujem da bude dobra utakmica sa puno golova jer svi znamo da je Vlasenica odlična ekipa i nadam se dobrom fudbalu. Na utakmici ću dati  svoj maksimum, a to očekujem i od svojih saigrača. Ovo je prilika da pokažemo da smo dobro trenirali i da pobedimo. Pripreme teku odlično, naš trener radi dobar posao, osećam da sam fizički spreman za nastavak sezone" - rekao je Dejan Matić, od koga se očekuje da u nastavku sezone bude udarna igla napada Podrinja, uz Gligora Aćimovića i Stefana Vidovića.

Utakmica će sigurno biti zanimljiva i kvalitetna jer se sastaju dvije ekipe koje imaju svoju bogatu istoriju. Treba istaći da je Podrinje u nekoliko navrata bilo u drugoligaškom društvu u kome je trenutno i ekipa Vlasenice.

Ljeskovac : Šekovići
Trnovica : Mladost
Janja 2009 : Brezik
Birač : Napredak
Lokanj : Budućnost
Partizan : Tabanci
Podrinje : Majevica