Olimpijakosu Liga konferencije

Olimpijakos / Foto:UEFA

Fudbaleri Olimpijakosa osvojili su Ligu konferencije, pošto su večeras u finalu, u Atini na stadionu „Aja Sofija“, pobedili Fjorentinu 1:0 posle produžetaka.

Pobednika finala je rešio gol Ajuba El Kabija u 116. minutu, koji je  Olimpijakosu doneo prvi evropski trofej.

Olimpijakos će sledeće sezone kao osvajač Lige konferencije igrati grupnu fazu Ligu Evrope.

Fiorentina je bila bolja u prvom poluvremenu, stvarala je više prilika, poništen joj je gol u devetom minutu pošto se reprezentativac Srbije Nikola Milenković našao u ofsajdu.

Kraj prvog i početak drugog poluvremena obeležili su sudari između Pjetra Teraćana i El Kabija, odnosno Panajotisa Recosa i Andree Belotija, posle kog su igrači ipak nastavili utakmicu.

Imala su oba tima do kraja drugog poluvremena prilike za gol.

Kristijan Kuame u 69. minutu loše zahvatio loptu što je bilo dovoljno Olimpijakosovom golmanu Konstantinosu Colakisu da odbrani udarac.

Na drugoj strani u 80. minutu Visente Ibora imao dobar pokušaj glavom, ali je lopta prošla pored stative.

Fjorentina je prošle godine takođe u finalu Lige konferencije izgubila od Vest Hema 2:1, a večeras je osam fudbalera iz tog finala igralo za italijansku ekipu.