Remi Slavije i SPF BiH u prijateljskoj utakmici

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva i Sindikata profesionalnih fudbalera u BiH su u prijateljskoj utakmici remizirali u Istočnom Sarajevu 3:3, u utakmici koja se igrala dva puta po 35 minuta.

Prva pripremna utakmica poslije tek pet dana rada na pripremama poslužila je treneru Milanu Muminoviću prije svega da provjeri spremnost ekipe, a onda i da počne prenositi svoje zamisli na teren. Nije bilo u ovoj provjeri Stefana Arbinje, Nikole Bjeloša, Mahira Karića, golmana Dine Hamzića i mladog Đorđa Timotije, kao ni Sergeja Tomića koji je gledao utakmicu sa tribina i trebao bi se uskoro priključiti pripremama

Slavija ulazi u meč pogotkom. Veliku grešku Frenklina Ogbokea koristi Slobodan Vučinić presjeca loptu i lako završava pored Bakira Brajlovića za 1:0.

Povezali su fudbaleri Sindikata nekoliko napada nakon toga, dolazili pred gol Slavije, ali Vlačo nije bio savladan sve do 19. minute kada upravo on obara Alena Dejanovića u kaznenom prostoru, a Nedim Hadžić je siguran sa penala.

Ipak, brzo se vraća prednost na stranu Slavije kada Miljan Govedarica u 23. minutu koristi idealnu loptu Avdalovića, lako vara dva čuvara i onda zakucava loptu u mrežu za 2:1. Do kraja poluvremena Slavija postiže i treći pogodak. Poslije auta, Đorđe Avdalović šutira sa vrha kaznenog prostora i uz pomoć golmana Brajlovića i njegovu slabu reakciju pogađa za 3:1.

Drugo poluvrijeme počinje sjajnom šansom za Slaviju, Petar Dabić je probio po strani, odigrao za Džona Angula, koji je na probi u Slaviji, koji sam šutira pod prečku, ali Igor Marković fantastičnom intervencijom čuva svoj gol.

Uveo je Milan Muminović u nastavku meča ono što je još imao na klupi, golmana Sirća, štopera Hadžibegovića, te juniore Luburu, Maksića, Vumanovića. Osjetio se veliki pad u igri Slavije nakon izlaska startnog tima, ogroman pad ritma u drugom poluvremenu, što je kvalitetnija i iskusnija ekipa Sindikata znala da iskoristi i stigne do izjednačenja. Igrala se 46. minuta utakmice kada je Alen Dejanović probio po strani, ubacio u sredinu, a Haris Šošić je na pravom mjestu i pogađa za 3:2, da bi u 59. minuti Jahić pogodio za konačnih 3:3 nakon centaršuta Alena Nuhanovića iz kornera.

Imali su gosti i još dvije odlične prilike u drugom poluvremenu, šut Ljuce je sa gol linije izbacio Vasilije Gojković, a Bandić je nakon još jedne smušene reakcije Slavijine odbrane u drugom poluvremenu pogodio prečku, tako da je ostalo 3:3.

SLAVIJA – SINDIKAT PROFESIONALNIH FUDBALERA BIH 3:3 (3:1)
Pomoćni teren FK Slavija, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 20
Sudija: Vesna Miletić (Pale)
Strijelci: 1:0 Vučinić 3, 1:1 Hadžić 19p, 2:1 Govedarica 23, 3:1 Avdalović 34, 3:2 Šošić 46, 3:3 Jahić 59
Žuti kartoni: Vučinić, Erić, Beširević (Slavija), Kobiljar (SPF)

SLAVIJA: Vlačo, Taušan, Gojković, Beširević, Mandić, Erić, Vučinić, Avdalović, Angulo, Dabić, Govedarica  Igrali su još:  Sirćo, Hadžibegović, Lubura, Maksić, Vukmanović

SINDIKAT PROFESIONALNIH FUDBALERA: Brajlović, Gaši, Mujkić, Isić, Ogbeke, Kobiljar, Nuhanović, Jahić, Dejanović, Kozić, Hadžić  Igrali su još: Marković, Ljuca, Bandić,Husović, Vazda, Šošić

Sloboda 1 : 2 Velež
Ljubić 2 : 1 Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 2 Slavija
Sutjeska 2 : 0 Modriča