Sarajevo ubjedljivim porazom završilo evropsku avanturu

Spartak ide dalje/Sport1

Spartak iz Trnave je večeras savladao Sarajevo rezultatom 3:0 u revanš utakmici drugog pretkola Konferencijske lige. Slovački klub je tako prošao dalje (prvi meč završen 0:0), dok su bordo-bijeli završili svoj evropski put.

Počelo je obećavajuće za tim Zorana Zekića. Već u prvoj minuti je Renan Oliveira bio u odličnoj prilici, pokušao je odigrati povratnu loptu, ali je to uradio loše. Šest minuta poslije, još bolja prilika za goste. Nakon centaršuta Jović šutira glavom iz veoma dobre situacije, Žiga Frelih je odbranio.

Spartak je svoju prvu priliku napravio u 15. minuti. I poveo sa 1:0. Miković je centrirao sa lijeve strane, Emil Rockov slabo reaguje, a Michal Duriš loptu šalje u mrežu za 1:0.

Igra bordo tima se potpuno raspala nakon primljenog gola. Domaći su izgledali mnogo bolje na terenu, a u 34. minuti su bili blizu drugog pogotka, no udarac Azanga sa 20 metara je zaustavila stativa.

No, u 42. minuti nije bilo spasa za Sarajevo. Dobra akcija domaćih, slaba reakcija gostujuće odbrane, a Duriš je još jednom strijelac za 2:0. Na poluvremenu je i ostao taj rezultat, iako je u finišu prvog dijela Bainović opasno šutirao sa distance.

Tim sa Koševa je u drugom dijelu pokušao nametnuti svoj ritam. Međutim, do izglednih prilika je bilo teško doći. Pokušao je Guliashvili u 62. minuti, pravo u golmana Spartaka. Beganović je u 70. minuti šutirao iskosa sa nekih 18 metara, ponovo je golman Frelih bio na visini zadatka. U 79. minuti Anđušić je sa 12 metara iskosa uputio udarac pored desne stative.

I kada se činilo da će meč završiti rezultatom 2:0, domaći su postigli i treći pogodak. Nakon prodora po lijevoj strani asistira Pich, a Karhan pogađa za 3:0.

Iako je igra Sarajeva u prvoj utakmici obećavala, bordo tim je zaustavljen u drugom pretkolu Konferencijske lige. Spartak je u trećem pretkolu.

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski