Borac bolji od Zvijezde 09

Juniori Borca trijumfom su počeli novu premijerligašku sezonu.

Na pomoćnom terenu Gradskog stadiona, igrači Ranka Stanarevića upisali su pobjedu u duelu sa Zvijezdom 09, koju su savladali rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu, za samo tri minuta, crveno-plavi su postigli dva pogotka. Ognjen Đerman je u 23. minutu doveo Borac do vođstva, da bi prednost uduplao Kosta Đudurović u 26. minutu. Deset minuta prije odlaska na odmor, goste je ”u život” vratio Ivan Gambelić, dok je Borac pobjedu ovjerio pet minuta prije kraja, golom Aimara Balića.

U drugom kolu, Borac će gostovati ekipi Tuzla sitija.

BORAC – ZVIJEZDA 09 3:1

strijelci: 1:0 Ognjen Đerman (23.), 2:0 Kosta Đudurović (26.), 2:1 Ivan Gambelić (35.), 3:1 Aimar Balić (85.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 70, sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), žuti kartoni: Kosta Đudurović (Borac), Miko Davidović, pomoćni trener Nikola Vasiljević (Zvijezda 09).

BORAC: Mladen Jurkas, Srđan Mišić, Đorđe Burnjaković, Ognjen Đerman (od 79. minuta Đorđe Babić), Siniša Ristić, Aimar Balić (od 85. minuta Đorđe Botić), Kosta Đudurović, Vuk Ćorić, Marko Ćetković, Damjan Sokolić, Uroš Kovačević (od 61. minuta Dragan Pejić). Trener: Ranko Stanarević.

ZVIJEZDA 09: Luka Alempić, David Tomić, Ivan Gambelić, Mišo Jović, Đorđe Zekić, Jovan Milošević (od 23. minuta David Lazarević), Filip Knežević (od 46. minuta Đorđe Stupar), Stefan Čonjić, Marko Bardak (od 74. minuta David Kitić), Miko Davidović, Damjan Petrović (od 74. minuta Saša Erkić). Trener: Mladen Obrenović.