Slogi bod u Tomislavgradu

Na ravne časti/ HŠK Posušje

Posušje i Sloga sastali su se u trećem kolu Wwin lige BiH u Tomislavgradu, a meč je okončan rezultatom 1:1.

Nakon uvodne dvije pobjede u sezoni, Posušje je sa velikim optimizmom dočekalo duel, pogotovo jer je bilo i uigranije od Sloge, a imalo je i veći odmor u odnosu na svog protivnika.

Ipak, Sloga je dobro otvorila meč i već nakon četiri minute zaprijetila preko Predragovića, no Galić je zaustavio njegov pokušaj. Posušje je potom preuzelo kontrolu igre i prijetilo je sve više, stežući polako obruč oko gola Sloge. Pokušavali su Rozić, Stapić, Boban i Pavković, nekoliko puta je centrirao Bekavac, no gosti su uspijevali da se odbrane.

U 32. minuti, Gabrijel Boban sjajnim solo prodorom lomi otpor protivnika, te vrhunskim udarcem sa preko 20 metara pogađa mrežu Sloge, a u tim momentima činilo se da će Posušje nastaviti svoju pobjedničku seriju.

Međutim, Sloga nekoliko minuta kasnije iz ničega stiže do poravnanja. Jedna naizgled bezazlena situacija donijela je penal za Slogu nakon VAR intervencije, ali na osnovu snimka koji je javnosti predstavljen, zaista je teško ocijeniti da li je penal postojao. Toni Jović je pogodio sa bijele tačke za poravnanje.

On je u završnici prvog poluvremena sjajno proigrao Ristića, ali ovaj je bio neprecizan.

Drugo poluvrijeme je potpuno razočaralo, i to sa obje strane. Niti jedan tim nije izgledao previše dobro, mada je Posušje svakako bilo bolji tim. No, nije stvorilo previše šansi ili uopšte kvalitetnih napada sve do 83. minute, kada Boban pogađa prečku.

Videotehnologija je intervenisala i u kaznenom prostoru Sloge u završnici meča, ali tada Posušje nije dobilo penal, pa je susret okončan sa 1:1.

Posušje sada ima 7 bodova iz tri meča, dok je Slogi ovo bio prvi bod u dvije odigrane utakmice.

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 3 Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje