Remi na Grbavici, Dobojlijama veliki bod

Detalj sa utakmice na Grbavici FOTO: FK Željezničar

Fudbaleri Sloge iz Doboja osvojili su drugi bod u tekućoj sezoni jer su u trećoj utakmici Premijer lige BiH drugi put remizirali.

Izabranici trenera Vlade Jagodića odigrali su hrabro i odvažno na Grbavici protiv favorizovanog Željezničara i ostali neporaženi što im je i bio cilj.

Povele su Dobojlije u 21. minutu autogolom Edvina Odinake, a izjednačio je Sulejman Krpić u 61. minutu. Viđeno je mnogo vatre, tenzija i nereda, utakmica je produžena 10 minuta, ali su Dobojlije uspjele da odole svim iskušenjima čak i trenutku postignutog gola u sedmom minutu nadoknade koji je poništen zbog igranja rukom Sulejmana Krpića.

Željezničar – Sloga (D)       1:1 (0:1)

Stadion: „Grbavica“ u Sarajevu. Gledalaca: 12.500. Sudija: Josip Martinović (Čapljina). Strijelci: 0:1 Odinaka (21 – autogol), 1:1 Krpić (61). Žuti kartoni: Cavnić, Galić (Željezničar), Milićević, Varga, Omić, Grabež (Sloga).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Odinaka (od 46. Galić), Cavnić, Krpić, Dangubić (od 71. Vukoja), Cvetanoski (od 58. Hiroš), Al Džaber, Boljević, Marković, Mahmić, Radovac (od 58. Mirčevski).

SLOGA (D): Pavlović, Omić (od 90+8. Batar), Ristić, Veselinović (od 62. Milosavljević), Milanović, Kvesić (od 62. Predragović), Grabež, Milićević (od 85. Karać), Jović (od 90+8. Popara), Varga, Vidić.

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK : Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje