Željo slomio otpor GOŠK-a sa igračem više

Amer Hiroš postiže prvi gol u Gabeli FOTO: FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara su u posljednjoj utakmici 6. kola Premijer lige BiH pobijedili GOŠK u Gabeli rezultatom 3:0.

Od osmog minuta domaćin je igrao sa igračem manje jer je direktni crveni karton dobio Marko Mandić kao posljednji odbrambeni igrač kada je zaustavio jednu obećavajuću akciju Sarajlija.

Željo je otpor domaćina slomio tek u finišu susreta golovima rezervista Amera Hiroša u 74. i 90+1. i Sulejmana Krpića u 85. minutu.

GOŠK – Željezničar 0:3 (0:0)

Stadion: „Perica Pero Pavlović“ u Gabeli. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: 0:1 Hiroš (74), Krpić (85), 0:3 Hiroš 90+1. Žuti kartoni: pomoćni trener Obad (GOŠK), Radovac (Željezničar). Crveni karton: Marko Mandić (GOŠK) u 8. minutu.

GOŠK: Kolak, Lagumdžija (od 71. Kaćunko), Šuta, Lukić, Mizić (od 86. Miličević), Perić (od 86. Katavić), Sipović, Mandić, Ikić (od 59. Novaković), Ljukovac, Mihaljević (od 86. Gašpar).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cavnić (od 90. Karjašević), Karamarko, Dangubić (od 70. Cvetanoski), Šabić, Karić (od 46. Al Džaber), Boljević, Galić, Marković (od 46. Krpić), Mirčevski (od 46. Hiroš), Radovac.

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski