Borisaš Simanić se vratio na parket

Boriša Simanić

Prvo kolo, prva pobjeda u AdmiralBet ABA ligi Igokea je ostvarila  na gostujućem terenu u Splitu. Bilo je 74:79.

Utakmica je počela poenima Splita, da bi prve poene za Igokea m:tel pogodio Boriša Simanić, to su prvi njegovi poeni, nakon pauze zbog povrede, u zvaničnoj utakmici.

I u nastavku Igokea m:tel je imala prednost, a na poluvremenu bilo je 35:32 za ekipu iz Laktaša.

U nastavku utakmice Split je postigao 31 poen, a Igosi 24, pa je Split imao prednost od 63:59 pred poslednju četvrtinu.

U poslednjoj četvrtini ekipa Nenada Stefanovića su odigrali bolje, predvođeni Džonsom  ostvarili pobjedu na Gripama rezultatom 79:74.

Brus Džons  je postigao 13 poena i ostvario 9 asistencija, po 10 poena su dali Milosavljević i Simanić, a po 9 Pušica i Jeremić.

Kod Splita Šorter je postigao 17, Džordano 14 i Škara 11 poena.

U 2. kolu Igokea m:tel ostaje na Jadranu gdje se sastaje sa Zadrom 25.9.2024.