Velika pobjeda Sloge u Tuzli

Sloga je slavila u Tuzli bila je bolja od domaće Slobode rezultatom 3:0  i tako upisala tri veoma važna boda.
Nakon poraza od Igmana smijenjen je trener Sloge Vlado Jagodić te ekipu u Tuzli sa klupe predvodi pomoćni trener Anđelko Tadić.
Već u 6.minutu prelijepim golom sa nekih 18 metara Toni Jović dovodi Slogu u cođstvo 1:0.  U 26.minuti odličan prodor Obrena Cvijanovića ali brani luvat mreže Sloge Bojan Pavlović. Igrao se 30.minut Mladen Veselinović pokušava, ali njegov udarac je izblokirao odbrambeni igrač Slobode Eldin Hasanbegović.
Cvijanović je u 46.minutu šutirao je ali brani golman Sloge Pavlović. Lijepa akcija i kombinatorika gostiju, lopta je na kraju došla do Tonija Jovića koji pogađa za Sloboda - Sloga 0:2. U posljednjem minutu sudijske nadoknade Sloga stiže do trećeg gola na utakmici, šutirao je Mrkaić odbranio je golman Slobode, a odbijenu loptu prihvata Nemanja Đokić i postavlja konačnih 3:0 za Slogu.
Dobojlije u narednom kolu gostuju u Bijeljini kod domaćeg Radnika još jednog konkurenta u borbi za opstanak.

SLOBODA - SLOGA MERIDIAN 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Jović u 6, 0:2 Jović u 79, 0:3 Đokić u 90+5.minutu. Stadion: "Tušanj" . Gledalaca: 500. Sudija: Josip Martinović (Čapjina). Pomoćnici: Davor Beljo i Marko Blažević (oba iz Mostara). Posmatrač suđenja: Momir Širko (Banja Luka). Delegat: Nemanja Dojčinović (Banja Luka). Žuti kartoni: pomoćni trener Dedić, Hasanbegović, Hadžibeganović, Čajić, (Sloboda), Ristić, Pavlović, (Sloga Meridian).
SLOBODA: Azir Muminović, Eldin Hasanbegović, Haris Hasanović (od 61. Mihajlo Jovašević), Said Husejinović (od 69. Nihad Šero), Obren Cvijanović (od 69. Aldin Hrvanović), Caua Matias Da Silva Talison, Harun Hadžibeganović, Aldin Čajić, Kemal Osmanković, Filip Mekić (od 69. Petar Kunić), Mirza Delimeđac (od 21. minuta Alen Kurtalić). Trener: Darko Mitrović.
SLOGA MERIDIAN: Bojan Pavlović, Franko Dadić, Dušan Ristić (od 90+3. Bojan Batar), Mladen Veselinović (od 76. Slobodan Đekić), Dejan Popara, Milan Milanović, Dejan Milićević, Stefan Milosavljević (od 90+3. Nemanja Đokić), Toni Jović, Boris Varga, Dejan Vidić (od 66. Momčilo Mrkaić). Trener: Anđelko Tadić.
Igrač utakmice: Toni Jović (Sloga Meridian)

Borac : Radnik
Željezničar : Posušje
Široki Brijeg : Sarajevo
Velež 0 : 1 Zrinjski