Borac rutinski protiv Radnika

Rutinska pobjeda Banjalučana FOTO: FK Borac

Fudbaleri Borca ostvarili su večeras rutinsku pobjedu u 9. kolo Premijer lige BiH jer su na Gradskom stadionu u Banjaluci pobijedili bijeljinski Radnik rezultatom 2:0.

Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Crveno-plavi su poveli u 25. minutu, Damir Hrelja je sjajno šutirao, golman Filip Samurović odbio loptu na koju je natrćao Zoran Kvržić i smjesto je u mrežu – 1:0. Igrao se 43. minut kada je Miroslav Maričić u svom šesnaestercu srušio Davida Čavića i poslije VAR provjere dosuđen je jedanaesterac za Borac koji je u pogodak pretvorio Sebastijan Erera Kardona.

U nastavku utakmice tempo je splasnuo, a Borac je u dva navrata ponovo zatresao mrežu. Prvi put gol mladog Pavla Đajića je poništen u 73. minutu zbog prekršaja, a u 90. i pogodak Slovenca Gregora Bajdea zbog ofsajda.

Pred Borcem je u četvrtak prvo kolo grupne faze UEFA Lige konferencija i duel protiv grčkog Panatinaikosa na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Borac – Radnik        2:0 (2:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 500. Sudije: Haris Halkić (Sanski Most). Strijelci: 1:0 Kvržić (25), 2:0 Erera Kardona (43 – penal). Žuti kartoni: Mričić, Santrač, Amidžić (Radnik).

BORAC: Šiškovski, Maijers, Srećković (od 57. Nikolov), Hrelja (od 73. Bajde), Grahovac (od 46. Pihler), Erera Kardona (od 67. Subić), Kvržić, Čavić, Karolina, Marčetić (od 68. Đajić), Savić.

RADNIK: Samurović, Josipović, Pavlović, Pantelić (od 69. Jovanović), Klenpić (od 46. Natan), Sivac, Perišić, Santrač, Mehanović (od 46. Amidžić), Maričić (od 46. Subašić), Da Silva (od 60. Teodorović).

Borac 2 : 0 Radnik
Željezničar 1 : 0 Posušje
Široki Brijeg : Sarajevo
Velež 0 : 1 Zrinjski
Igman 3 : 2 GOŠK
Sloboda 0 : 3 Sloga