Zvezda pala u Splitu
Serijom 9:0 za dva minuta i 23 sekunde u finišu domaćin je preokrenuo protiv šampiona ABA lige

Drugi poraz Crvene zvezde u tri kola ABA lige, oba na gostovanju, prvi u Dubaiju, drugi u Splitu od istoimenog domaćina, Kapusta i družina su slavili 85:78 (18:16, 19:23, 23:22, 25:17) pred samo 970 gledalaca u maloj dvorani na Gripama.
Split je vodio osam razlike u drugoj četvrtini, Zvezda imala isti plus u trećoj, a sve se svelo na poslednjih nekoliko minuta.

Pet minuta pre kraja 66:66, tada je Jordano za domaće pogodio trojku – 69:66.

Sudije su potom oduzele loptu Zvezdi, jer je dos Santos prihvatio iz auta. Uložen je čelendž, Zvezdi je vraćena lopta, a onda je Jago pogodio trojku za izjednačenje, a u narednom napadu probio kao šilo u kontri i pogodio za vođstvo Zvezde 71:69.

Nije to obeshrabrilo pulene trenera Slavena Rimca, poeni Škare, pa trojke Tišme i Jordana, a onda i pogođeno bacanje Kapuste za seriju 9:0 i preokret, vođstvo Splita 78:71 samo 93 sekunde pre kraja.

Usledila je penal završnica, brojne izmene, tajm auti, promašena bacanja crveno-belih, tenička trenera Rimca, ali Zvezda do preokreta nije mogla.

Kod Splita Šorter 17, Škara 16, Jordano Ljubičić po 14, Kapusta 12 poena. U redovima branioca titule Nedović 16, dos Santos i Dobrić po 14.