Zvezda porazila Igokeu
Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Igokee rezultatom 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21) u meču četvrtog kola regionalne ABA lige.

Crvena zvezda-Igokea - Foto: RTRS

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Majk Daum sa 18 poena, dok je Ajzea Kenan dodao 14. Kod gostiju, najbolji su bili Boriša Simanić i Nikola Marić, koji su postigli po 12 poena.

"Crveno-beli" su sigurno ušli u meč i poveli su sa 5:0. Domaći košarkaši su održavali prednost od dva do sedam poena, a prvu četvrtinu su riješili u svoju korist rezultatom 22:19.

Prednost Zvezde u drugoj četvrtini rasla je iz minuta u minut, a domaći igrači su prvo poluvrijeme dobili sa 49:34.

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a rezultat poslije 30. minuta bio je 75:47 za domaći tim. "Crveno-beli" su u posljednjoj deonici održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do pobjede rezultatom 91:68.

Košarkaši Crvene zvezde se trenutno nalaze na trećem mjestu na tabeli ABA lige sa po dvije pobjede i poraza, dok je Igokea sedma sa takođe skorom 2/2.

Crvena zvezda će u narednom, petom kolu regionalne lige gostovati ekipi Budućnosti, dok će Igokea dočekati Cedevita Olimpiju.

Zvezda će prije duela u Podgorici naredne nedjelje odigrati dva meča u Evroligi protiv Fenerbahčea i Barselone.