Rogatica poražena kući

ROGATICA – Tri kola, dvije pobjede i jedan poraz učinak je rukometašica Ženskog rukometnog kluba Rogatica u novom prvenstvu Republike Srpske. Sa znatno izmijenjenim i podmlađenom ekipom u kojoj ima čak i 15-godišnakinja, u prvom kolu  na domaćem terenu, sportska dvorana u bivšem pivrednom kompleksu „Roteks-Alpo“, pobijeđena je ekipa Mladost iz Banja Luke. U drugom su rogatiččanke gostovalre kod Leotara u Trebinju i kući se vratile uzdignute glave. Zabilježile su drugu pobjedu i sa vrućeg terena u Trebinju donijele bodove.

Treće kolo, u kome su sinoć bile domaćin, razočarale su svoje navijače. Igrale su sa kolegicama iz Knežopoljke iz Kozarske Dubice i izgubile. Pobijedile su ih, stekao se uticak, ne mnogo bolja, ali sigurno uigranija i s(p)renija ekipa koja je već od 15 minuta nametnula svoju igru i stavila do znanja da su došle u Rogaticu da pobijede. I pobijedile su sasvim zasluženo. Rogatica – Knežopoljka  19:27 (10:18)

Posrtanje Rogatičanki počelo je od rezultata 5:5 u 13 minutu. Već u 15 bilo je 5:7, a onda 5:8, u 19 minutu bilo je 5:11 i tako se nazirao pobjednik na žalost  nevelikog broja domaćih  gledalaca, u gostujućoj ekipi kojoj je, za razliku od domaćih rukometašica, sve išlo od ruke, iako je domaća ekipa na golu imala raspoloženu Oliveru Paprica. Sačuvala je svoju  ekipu od još težeg poraza. Pa je poluvrijeme  okončano rezultatom 10:18.

I u drugom poluvrremenu stanje na parketu i semaforu se  nije  bitnije mijenjalo. Domaće rukometašice su dodale gas, ali voćstvo gošći ni jednog trenutka nije bila ozbiljnije ugroženo. Igralo se „muški“, ali opet bolje su bile gošće. Pokazuje to i rezultat – 11:21, 14;22, 12;24, 19;25   do konačnih 19;27.

Što su Rogatičanke relativno „dobro“ prošle velika zasluga je i stamene Anđele Delić koja je postigla 12 golova, najviše na utakmici. Solidne su bile i Marija Šušnjar i Tatjana Ćebić.

Gošće su opet, pod stručnim rukovodstvom Mire Jošanović svojih 27 pogodaka podijelile na 8 igračica. Najefikasnija je bila Nina Burazor, koja je nosila broj 8, i postigla 10 pogodaka, dok su Nađa Arnautović, sa brojem 17,  i Sara Duraković, sa brojem 18,  postigle po 4 pogotka.

Tokom utakmice, a i poslkije završetka, u nekim momenntima, na sudije su se ljutili sa klupe Rogatičanki. Možda su pomalo bili i u pravu ali rezultat je realan. Pobijedila je bolja ekipa. Domaćoj ostajde da smanji broj promašaja i izgubljenih lopti. Za to ima vremena, jer prvenstvo je tek počelo i nadati se novim pobjedama ali, sportski je priznati, i poraza od boljeg.

Domaća ekipa pod stručnim rukovodstvom tandema Dragan Bandić i Velibor Đurić, igrala je u sastavu: Olivera Paprica, Anđelina Bojat, Elena Nešković, Magdalena Racković, Anđela Delić 12, Marija Šušnjar 3, Marija Đerić, Dragana Radović, Andrea Šušnjar, Iva Kušić, Maša Stavnjak, Katarina Đurić i Tatjana Ćebić 3.

Tekst i foto: Sreten Mitrović

Rogatica 19 : 27 Knežopoljka
Mira 22 : 24 Leotar
Borac 2 32 : 22 Mladost 1960
Derventa : Radnik
Borja 16 : 20 Sedmerac