Derbi začelja pripao Gabeljanima

Fudbaleri GOŠK-a su na svom stadionu u Gabeli danas pobijedili tuzlansku Slobodu u duelu začelja premijerligaške tabele, pa su dva kluba zamijenili pozicije na tabeli, sada su Gabeljani pretpoljednji, a Tuzlacima je pripao “fenjer”.

U prvom poluvremenu Riad Šuta je u 29. minutu doveo domaćina u vođstvo koje je udvostručio u nastavku Martin Šroler u 65. minutu. Tuzlaci su utakmicu završili sa igračem manje jer je isključen u 77. minutu Filip Mekić.

GOŠK – Sloboda      2:0 (1:0)

Stadion: “Perica Pero Pavlović” u Gabeli. Gledalaca: 100. Sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Šuta (29), 2:0 Šroler (65). Žuti kartoni: Ljukovac, Perić (GOŠK), Hasanbegović (Sloboda). Crveni karton: Filip Mekić (Sloboda) u 77. minutu.

GOŠK: Karić, Čoko, Lagumdžija, Šuta, Novaković (od 75. Mihaljević), Perić, Sipović, Šroler (od 81. Kaćunko), Mandić, Ljukovac (od 90. Lukić), Gogić (od 90. Perić).

SLOBODA: Muminović, Hasanbegović (od 87. Osmanković), Ignjatović, Husejinović (od 75. Komija), Cvijanović, Talison (od 34. Haračić), Janketić (od 75. Džafić), Hadžanović (od 75. Delimeđac), Čajić, Mekić, Mulalić.

Radnik 2 : 1 Sloga
GOŠK 2 : 0 Sloboda
Zrinjski 7 : 1 Igman
Sarajevo 4 : 0 Velež
Posušje 1 : 2 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Željezničar