Borac slavio u Nikoziji

Banjalučki Borac večeras je gostovao kiparskom APOEL-u u susretu drugog kola Konferencijske lige, a meč je okončan rezultatom 1:0 za Borac.

Nakon što je osvojio u Banjaluci bod protiv Panatinaikosa, Borac je otputovao na Kipar sa mnogo optimizma. Mladen Žižović je u najavi utakmice istakao da njegov tim mora odigrati disciplinovano i odgovorno, a Borac je to od prve minute uspio i napraviti.

Banjalučani su već nakon desetak solidnih minuta igre prepustili inicijativu Kipranima koji su neuigrani i koji su imali problema ove sezone, jer ih vodi već treći trener. Nije kiparski tim pokazao previše kvaliteta u igri prema naprijed, kvalitetno je kontrolisao jedino posjed lopte, a Borcu je to svakako odgovaralo.

U 27. minuti, činilo se da su domaći poveli. Radosav Petrović je pogodio nakon centaršuta iz prekida, ali gol je poništen intervencijom VAR-a. No, postalo je i u tom momentu jasno da će prekid vrlo izvjesno odlučiti utakmicu u korist jednog ili drugog tima, ovisno od toga koji bude imao više sreće.

Do kraja prvog dijela pravih šansi nije bilo, iako je domaćin bio bolji. Ništa se nije promijenilo ni u drugom dijelu, a u 63. minuti apsolutni šok za kiparski tim. Savić se najbolje snalazi u kaznenom prostoru APOEL-a nakon prekida i pogađa za vodstvo Borca.

Šok za domaći tim bio je ogroman, noge su se Kipranima odsjekle i dobar dio utakmice su potrošili da se vrate mentalno u igru. Borac je imao šansu preko rezerviste Vranješa da riješi sve nedoumice, ali u situaciji jedan na jedan Vranješ se spetljao i nije uspio šutirati kako treba.

U samoj završnici meča, domaći su krenuli na sve ili ništa i imali su nekoliko ozbiljnih šansi, doduše ne nakon izgrađenih akcija već nakon prekida ili pokušaja sa distance.

Promjene rezultata ipak nije bilo, a Borac je osvojio velika tri boda. Banjalučani sada imaju četiri boda, a imat će jako dobru šansu da prezime u Evropi s obzirom na raspored mečeva.

APOEL – Borac    0:1 (0:0)

Stadion: „GSP“ u Nikoziji. Gledalaca: 10.500. Sudija: Robert Džons (Engleska). Strelac: Savić u 63. minutu. Žuti kartoni: trener Himenez, Čebake (APOEL), Kulašin, trener golmana Mrkobrada, Despotović, Srečković, Vukčević, Manojlović (Borac).

APOEL: Beleč , Čebake , Sušić , Petrović , Laifis , Abanja , Markinjos  (od 66. Čorbu -), Tehera , Ndongala (od 66. Bah -), Mejer  (od 81. Katircis -), El Arabi .

BORAC: Manojlović , Erera Kardona , Karolina , Majers , Vukčević  (od 58. Nikolov 6,5), Skorup  (od 82. Pihler ), Ogrinec , Srećković  (od 58. Srećković ), Savić , Kulašin  (od 58. Kvržić ), Despotović  (od 72. Vranješ ).

Igrač utakmice: Stefan Savić (Borac).

APOEL Nicosia 0 : 1 Borac
Djurgårdens IF 1 : 2 Vitória SC
FC St. Gallen 1879 2 : 4 Fiorentina
Heart of Midlothian 2 : 0 Omonia Nicosia
Jagiellonia Białystok 2 : 0 FC Petrocub Hîncesti