Aleksandrovčanima pripao finiš protiv Olimpije

Košarkaši Igokee pobijedili su u trećem kolu ABA lige na svom parketu slovenačku Union Olimpiju sa 73:72 (20:19, 18:16, 15:19, 20:18).

Detalj sa meča Igokea - Union Olimpija / foto: KK Igokea, Nenad Vuruna

Aleksandrovčani su u 26. minutu imali prednost od 10 poena (51:41), ali su Ljubljančani preostala četiri minuta trećeg perioda dobili sa 13:2. U 35. minutu Slovenci su vodili sa 62:56, četiri minuta kasnije Igokea je bila u prednosti od 69:64 i na kraju je slavila sa 73:72. Najbolji u redovima domaćina bili su Džejms Robinson sa 16 i Draško Albijanić sa 14 poena. Prvo ime kod Union Olimpije bio je Nikola Janković sa 19, dok je Brendon Džeferson postigao 17 poena.

Rezultati 3. kola i tabela

Crvena zvezda nastavila je sa odličnim partijama ove sezone. Aktuelni šampion ABA lige deklasirao je Zadar na gostovanju rezultatom 103:66, a svi igrači "crveno-bijelih" upisali su se u listu strijelaca. Prednjačili su Marko Simonović sa 15 i Nemanja Dangubić sa 13, dok je Ognjen Kuzmić imao dabl-dabl učinak sa 12 poena i deset skokova. Jedine svijetle tačke kod Zadrana bili su Lovro Mazalin sa 18 i Ivan Marinković sa 17 poena.

Cedevita je lako izašla na kraj sa MZT-om u gostima (82:61) i upisala prvu pobjedu ove sezone dok Makedonci i dalje ne znaju za trijumf pa su se dodatno pojačali dovođenjem svog nekadašnjeg igrača Stefana Sinoveca. FMP je napravio brejk u Sloveniji i savladao je Krku rezultatom 70:61, čime je stigao do drugog trijumfa u ligi. U četvrtom kolu sastaju se, subota: Cedevita - Zadar (19), nedjelja: Crvena zvezda - Mega Leks (17), Olimpija - Mornar (19), MZT - Cibona (21), Budućnost - Krka (21), ponedjeljak: Karpoš Sokoli - FMP (18), FMP - Igokea (21).