Slavija povela, pa izgubila na svom terenu: Evrogol Igora Mirkovića
Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada savladali su u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 3:1 u meču 28. kola Prve lige Republike Srpske. Jednu rasterećenu utakmicu, bez imperativa ostvarivanja rezultata odigrali su u Istočnom Sarajevu domaća Slavija i Sloboda iz Mrkonjić Grada. Nisu se libili ni jedni ni drugi da krenu ofanzivnije ka golu protivnika, međutim iz takvih napada nije se napravilo mnogo opasnih situacija pred protiviničkim golom. dscn9162 Svoju prvu, praktično i jedinu priliku, u prvom poluvremenu Slavija je iskoristila u 14. minutu. Milan Lalović je danas igrao uz lijevu aut liniju, poslao je dobar centaršut, lopta je prošla kroz kazneni prostor, na drugoj strani je dočekao Vehudin Alešević, dobro šutirao, i lopta je odsela u mreži Petrovića. Vodila je Slavija sve do 31. minute kada Sloboda dolazi do poravnanja. Izvela je Sloboda napad, sudija Branimir Đermanović nije digao ofsajd zastavicu što je izazvalo buru negodovanja kako klupe, tako I malobrojne pubike jer su svi vidjeli veliki ofsajd. Lopta je otišla u korner, a nakon kornera, poslije gužve u kaznenom prostoru, lopta pogađa Milana Lalovića i završava iza leđa Trifkovića. Zbog golmana Slavije bio je I prekid. Poslije jednog prekida dobio je udarac u glavu od strane gostujućeg igrača. Razbijena mu je arkada, ali je on probao nastaviti meč. Ipak, desetak minuta kasnije osjetio je vrtoglavicu pa ga je na terenu zamijenio Nino Nedžibović, rezervni golman. dscn9180 Gotovo preslikan gol Sloboda je postigla u 57. minutu. Sada je na drugoj strani Božidar Rustić nije mahao ofsajd, ponovo je poslije šuta lopta otišla u korner, a nakon kornera najviši u skoku je Bojan Sladojević, te Sloboda stiže do potpunog preokreta. Najljepši trenutak meča dogodio se u 73. minutu. Kapiten gostiju, Igor Mirković, odlučio se na šut sa više od 25 metara i prekrasnim udarcem pogodio same rašlje gola Nina Nedžibovića za veliku prednost Mrkonjićana. Do kraja utakmice gosti su upotpunosti smirili utakmicu, te nije bilo promjene rezultata. Sloboda se tako revanširala Slaviji za poraz na svom terenu u prvom kolu lige za opstanak. SLAVIJA – SLOBODA MRKONJIĆ GRAD 1:3(1:1) SRC “Slavija” Gledalaca: 100 Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) Strelci: Alešević 14 (Slavija), M.Lalović autogol 31, Sladojević 57, Mirković 73 (Sloboda MG) Žuti kartoni:  Zarić, Malbašić (Sloboda MG) Slavija: Trifković (od 40. Nedžibović), M.Lalović, Alešević, T.Lalović (od 64. Popovac), Milenković, Šćepanović, Marković, Hasković (od 58. Hasković), Tanaka, Lema, Pušara  Trener: Goran Simić Sloboda: Petrović, Stjepanović, Malbašić (od 86. Vučković), Đukarić, Savanović, Babić, Gračanin, Kukavica, Zarić (od 80. Topić), Sladojević, Mirković  Trener: Čedomir Ćulum

Borac : Sloboda
Kozara : Drina
Modriča 2 : 0 Leotar
Slavija : Laktaši