Šampion šampionski
Borac je pobedio u Derventi i ništa ga više ne može zaustaviti na putu šampionskih ostvarenja. Pokazao je i u Derventi da ima kvalitet, da Vule Trivunović zna šta radi, da će se od leta u Banja Luci ponovo igrati premijerligaški fudbal. Dervenćani su ostvarili svoj cilj, ostali su u Prvoj ligi RS, ostvarili plan da zaigraju u mini ligi za prvaka, ali dalje se nije moglo. Borac je došao do prednosti u 7.minutu kada je i najavljen trijumf gostiju. Nastupila je opšta gužva u zadnjoj liniji Dervenćana, najbolje se snašao Petar Kunić i loptu poslao u mrežu. U 17.minutu Duško Pećić, golman domaćina koji obećava, morao je napustiti teren zbog povrede ruke. Iskusni Dejan Plisnić zabavljao je gledaoce sigurnim intervencijama i bio jedan od najdominantnijih figura na utakmici. Zaustavio je Kunića u sjajnoj poziciji da ova sa više pogodaka uđe u đurđevdanska praznovanja. Domaćin je u 29.minutu pokušao preko Dušana Marića. Zamislio je centaršut, ispao je skoro idealan udarac, za malo da izjednači rezultat. U 38.minutu Kunić u kaznenom prostoru domaćih vraća loptu do Ivana Delića koji u naletu šutira snažno i nisko po zemlji, bio je precizan. U 47.minutu došlo je do kontakta između Kunića i Davida Gatarića, sudija Danijel Pajić pokazao je na kreč, Delić je izveo kazneni udarac, a iskusni Plisnić ga pročitao, odbio loptu na koju je natrčao Kunić, šutiravši preko gola. U 57.minutu oči u oči Kunić i Plisnić, iskusni golman blago je svakog tima. U 72.i u 79.minutu ponovo je Plisnić dominirao, a Kunić se hvatao za glavu. Ipak, viđeno u „gradu na Ukrini“ uliva nadu da za fudbal ima nade. Da je Tekstilac trajanje koje vredi, a Borac da je ponos fudbalske Srpske. Sija i pobeđuje... Tekstilac Kort - Borac Banja Luka 0:2 (0:2) Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Danijel Pajić(Bijeljina) 7. Strelci: Kunić u 7.i Delić u 38.minutu. Žuti kartoni: Gatarić (Tekstilac Kort), Kondić i Raspudić(Borac). TEKSTILAC KORT: Pećić –(od 17.min.Plisnić 7.5), Marić 5.5, Jolović 6, Kovač -(od 32.min.Kremenović 5), Đuričić 5.5, Brković 5(od 55.min.Đekić 5), Stijepić 5, Ćorić 5.5, Komlenović 6, Duspara 5.5, Gatarić 5.5. BORAC: Avdukić 7, I.Danilović 7, Puzigaća 7, Radoja 7(od 87.min.Burazor -), Kunić 8, Radulović 7, Raspudić 7, Đorđević 7(od 79.min.Zekanović -), Delić 7(od 84.min. Guzina -), V.Danilović 7, Kondić 7.

Sloboda 0 : 2 Ljubić
Radnik 4 : 0 Velež
Željezničar 2 : 0 Romanija
Sutjeska 2 : 0 Rudar Prijedor
Omarska 0 : 2 Slavija
Famos 1 : 1 Modriča
BSK : Kozara
Laktaši 2 : 1 Borac