Pad koncentracije doneo poraz

Osamnaestim porazom u ligi fudbaleri Drine nisu uspjeli pred svojim navijačima prekinuti negativan niz sa sarajevskim Željezničarom. Ekipa sa Grbavice bila je bolja rezultatom 0:2. Nakon utakmice pomoćni trener Drine Mile Lazarević ističe da je Željezničar bio kvalitetnija i bolja ekipa ali je pohvalio svoje izabranike zbog kvalitetne igre u prvom poluvremenu. "Željezničar je kvalitetnija i bolja ekipa od nas, pohvala za našu ekipu i za momke koji su igrali ovu utakmicu, gdje su prvo poluvrijeme odigrali disciplinovano i kvalitetno. Imali smo dvije-tri polušanse, međutim zadnjih deset minuta puno problema nam je pravio Stevanović i Stanić po toj strani, koncentracija je popustila i primili smo pogodak", rekao je Lazarević te je prokomentarisao i narednog rivala, Velež iz Mostara. "Igraju dvije ekipe koje su zadnje na tabeli. Meni je žao što je Velež u toj situaciji kao i mi i ako su iole klub i postave se na zdrave temelje oni će se vratiti, ako ne zna se koja je sudbina dalje", dodao je Lazarević. Trener Željezničara Edis Mulalić je rekao da je Drina uspostavljanjem novog stručnog štaba napravila dobar posao i da je pred njom svijetla budućnost. "Znali smo da nas čeka teška utakmica. Drina je ekipa koja je napravila dobar posao sa novim trenerima i sa dobrim rezultatima ovog proljeća kod kuće. Krenuli su u prvom poluvremenu dosta dobro, bila je to ravnopravna igra ali kad smo uspostavili ono što smo tražili onda smo rutinski rješili utakmicu. Mogli smo možda i ranije uz par kontri rješiti utakmicu ali komplimenti Drini i želim im svu sreću i da nastave ovim putem jer da su bili sa ovakvom ekipom na početku sigurno ne bi bili tu gdje su sada. Čestitke mojim igračima, mi smo ispunili cilj i okrećemo se već sledećoj utakmici a to je polufinale kupa sa Slobodom", rekao je Mulalić. Mulalić je prokomentarisao i pobjedonosni niz ekipe sa Grbavice. "Mi mislimo od utakmice do utakmice, nikakvi nas rekordi ne zanimaju, mislima smo već u drugoj utakmici, ovo smo apsolvirali i vjerujte da je liga dosta ujednačena i svaku utakmicu moraš dati 300 odsto da te ne bi protivnik iznenadio a pogotovo kad igra ekipa iz vrha i ekipa iz drugog dijela tabele", istakao je Mulalić.

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje 2 : 1 Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman 0 : 0 Željezničar