Željo bolji od Drine

Drina ni nakon šest utakmica ne zna za slast pobjede protiv Željezničara. Sarajlije su ovaj put u Zvorniku slavile sa 0:2. Bila je Drina tokom čitave utakmice ravnopravan a na momente i bolji rival ali je iskustvo gostujuće ekipe odlučilo današnji susret. Dvadeset početnih minuta proteklo je u ravnopravnoj igri a prvu priliku propuštaju domaći kada Vasić slabo zahvata loptu te je šalje pored gola. Gosti u 16. minuti prijete preko Bogičevića. Drina nakon toga preuzima terensku inicjativu ali bez opasnosti po gol gostiju. U samom finišu prvog poluvremena prvo Stevanović prejako centrira te šalje loptu pored gola a potom i Memija šutira pravo u golmana Erića. I kad se čekao kraj prvog poluvremena Željezničar dolazi do vodstva. Igrač koji je ponikao u Drini Miroslav Stevanović koristi jednu odbijenu loptu i sa ivice peterca šalje loptu iza leđa Filipa Erića. Iz poštovanja prema svom nekadašnjem klubu Stevanović nije proslavio pogodak. Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao gostima. Solidne prilike na početku poluvremena propuštaju Lendrić i Hodžurda. U 66. minutu Željezničar dolazi do 0:2. Bekrić je sa ivice šesnaesterca uputio udarac pravo u Erića, koji loptu kratko odbija a na pravom mjestu je Ivan Lendrić kome nije bilo teško postići gol. Do kraja utakmice Drina je bezuspješno pokušavala postići utješni gol ali promjene nije bilo. U narednom kolu Drina će gostovati poslednjeplasiranoj ekipi na tabeli Veležu. FK DRINA Zvornik - FK ŽELjEZNIČAR Sarajevo 2:0 (1:0) Strijelci: 0:1 - M. Stevanović u 45. minutu; 0:2 - Lendrić u 66. minutu; Stadion: Gradski u Zvorniku; Gledalaca: 1.000; Glavni sudija: Ilija Živković (Orašje); Žuti kartoni: Jokić (Drina), Memija, Blagojević (Željezničar). DRINA: F. Erić, Petrović (Od 76. minuta Atić), Vasiljević, Ćulibrk, Ilić, Kikić, Stefanović (Od 45. minuta Jokić), R. Vasić, Blagojević, Ivanović (Od 67. minuta D. Erić), Kuzmanović. Trener: Cvijetin Blagojević. ŽELjEZNIČAR: Fejzić, Memija, Kramarić, Bekrić (Od 76. minuta D. Sadiković), Blagojević (Od 77. minuta E. Sadiković), Bogičević, Stanić, Lendrić (Od 86. minuta Mujagić), Hodžurda, Zahirović, M. Stevanović. Trener: Edis Mulalić. [gallery bgs_gallery_type="slider" ids="53618,53619,53620"]

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman 0 : 0 Željezničar