Krupa valadar Koševa

Početak utakmice je nagovijestio da će se Bordo tim danas dosta mučiti. Krupa je odličnom igrom u defanzivi u potpunosti ugasila kreaciju Sarajeva, tako da u prvih 20 minuta nismo vidjeli apsolutno ništa vrijedno pomena.

Krupa je stigla do vodstva iz prve prave prilike u 26. minuti. Odbrana Bordo tima je reagovala očajno, što je iskoristio Ljubenović i zatresao mrežu doma ćih za 1:0.

Gol nije probudio domaće, koji do kraja prvog dijela nisi uputili niti jedan šut u okviru gola gostiju.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je krenulo dosta bolje nego u prvom. Stanojević je šutirao s 20 metara u 51. minuti, golman Krupe brani bez problema. Samo nekoliko minuta kasnije igrači u bordo dresovima su tražili jedanaesteraca u dva navrata, no nakon bure protesta žuti karton je zaradio Almir Bekić.

Gosti su u 62. minuti mogli povećati prednost. Ljubenović je odigrao povratnu loptu, Vidović je šutirao, a Pavlović odlično brani.

Sarajevo stiže do poravnanja u 65. minuti. Sarić je fantastično šutirao s 25 metara, a golman gostiju nije imao nikakve šanse.

Sarajevo do vođstva stiže u 81. minuti. Kadušić je sjajno ubacio, a Ahmetović pogodio glavom.

Ipak, radost domaćih nije trajala dugo. Krupa je već u idućem napadu izjednačila preko Marjanovića, koji je izašao sam na Pavlovića i zaobišao ga za 2:2.

Samo minutu kasnije bilo je 3:2 za goste. Aleksić je fenomenalno skočio nakon slobodnog udarca pored Novakovića i savladao Pavlovića. Krupa je do kraja bez većih problema zadržala prednost i odnijela tri boda s Koševa.

Sarajevo - Krupa 2:3 (0:1)

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Bekić, Ivetić, Rahmanović, Velkoski, Kadušić, Ahmetović.

FK Krupa: Kutić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Barić.