Radnik poražen od Kaknja

Košarkaši Kaknja su pobjedom u Bijeljini u 21. kolu košarkaškog prvenstva BiH rezultatom 75:63 ovjerili ligu šest.  Već nakon prvih 10 minuta susreta bilo je jasno da će Kakanjci doći do novog trijumfa.

Prva četvrtina susreta pripala je Pandžinim momcima rezultatom 25:17, a na odmor Kakanjci su otišli sa 11 poena prednosti (33:44). U istom ritmu Kakanj je nastavio i u trećem periodu kojeg je dobio rezultatom 20:9, pa je u završnih 10 minuta ekipa Josipa Pandže ušla sa 22 poena prednosti (42:64).

Posljednjih 10 minuta susreta pripalo je domaćim košarkašima (21:11), ali to je bilo daleko od dovoljnog da pruže iole ozbiljniji otpor favorizovanoj ekipi Kaknja.  U ekipi Kaknja najefikasniji bio je Adam Mirković sa 17 poena, Milivoje Božović dodao je 16, dok je Ermin Dedić ubacio 15 poena. Nikola Gaćeša je u svom debiju za ekipu Kaknja ubacio osam poena uz pet skokova.

U domaćoj ekipi najbolji je bio Dejan Kokruš sa 22 poena, dok je Filip Kaluđerović ubacio 16 poena.  Ovo je bio 11 trijumf Kakanjaca koji su ovom pobjedom ovjerili plasman u ligu 6, dok je bijeljinskoj ekipi ovo bio 13 poraz u sezoni i borit će se za opstanak u bh košarkaškoj eliti. Naredni susreti na rasporedu su već za tri, odnosno četiri dana. Kakanj će u derbiju kola ugostiti Spars, dok će Radnik na gostovanje u Široki Brijeg.