Popara i Savić srušili Leotar

Кошаркаши Хеа уписали су нови тријумф у Другој лиги РС - група Исток, пошто су на свом паркету побиједили екипу Леотара из Требиња са 84:79.

Након што су у првој утакмици у Билећи савладали ОКК Гацко (81:66), кошаркаши билећког Хеа у новој утакмици на домаћем терену савладали су требињски ОКК Леотар резултатом 84:79.

У одличној атмосфери пред око 400 гледалаца, екипа Хеа је одиграла други меч у Другој лиги Републике Српске.
Противник Билећанима у овом колу била је млада и талентована екипа требињског Леотара.
Од самог почетка Хео је контролисао утакмицу. Након првог периода билећки кошаркаши су водили 29:22, да би на одмор отишли са +13 (53:40). У првом полувремену скоро пола поена за домаћина убацио је талентовани Младен Попара, чак 26.
И у наставку бољу игру су показали домаћини, повећали предност и у посљедњих 10. минута ушли са 15 поена разлике (74:59).
У четвртој четвртини код изабраника Бориса Јокановића дошло је до малог опуштања, што су гости из Требиња искористили да ублаже пораз.

Најзаслужнији за нову побједу Хеа био је седамнаестогодишњи Младен Попара са чак 36 постигнутих поена (од чега 26 у првом полувремену). Одличну партију прижио је и Слободан Савић убацивши 6 тројки, а укупно 23 поена.
Код гостију најбољи је био Јован Ратковић са 21 поеном.