Hercegovci preslišali Brčake

U prvoj utakmici 7. kola Prve rukometne lige RS Hercegovina je večeras u Nevesinju savladala Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 29:23. Nevesinjci su do bodova stigli u laganom ritmu bez mnogo poteškoća. Mladi sastav iz Brčkog odolijevao je u prvih petnaestak minuta susreta. Domaći potom za samo osam minuta prave seriju 9:0 i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika. Deset golova viška nakon prvog poluvremena omogućilo je Nevesinjcima da u nastavku zaigraju rasterećeno sa većim brojem juniora u sastavu. I sam Nemanja Ivanović koji je večeras kao igrač i trener predvodio Hercegovinu, u drugom dijelu utakmice preselio se na klupu i dijelio savjete omladincima. Jedinstvo je do kraja uspjelo da ublaži poraz.

U nevesinjskoj ekipi najefikasniji su bili Dragović sa osam i Čabrilo sa sedam golova. Kod gostiju 18 od 23 gola postigla su braća Nemanja i Bogdan Peštić.

Hercegovina trenutno zauzima drugu poziciju na tabeli. U narednom kolu gostuje u Bileći.