94 : 87

Da Vogošća još trenira

04.12.2017 Administrator DC

Radnik je u veoma bitnom meču 7. kola Premijer lige BiH savladao ekipu Vogošće.

Od samog početka igrači Radnika su veoma jako ušli u meč i borbenom igrom u odbrani i koncentrisanom u napadu su već u prvom dijelu igre imali dvocifrenu prednost. U tom dijelu utakmice, trener Vogošće nije mogao da nađe raspoloženu petorku, pa je čestim izmjenama pokušavao da nađe pravi ritam svoje ekipe. Tek u drugom dijelu meča, Vogošća je uspjela da smanji prednost . Nešto slabija odbrana i veći broj izgubljenih lopti našeg tima doveo je do toga da se gosti potpuno vrate u utakmicu. Na poluvremenu je domaća ekipa imala samo poen prednosti – 45:44.

U drugom poluvremenu vodila se velika borba. Vogošća je u jednom trenutku uspjela da preokrene rezultat i povede i sa 7 razlike, ali je Radnik odli čnom odbranom i uz podršku publike uspio da nadoknadi taj gubitak i sa plusom uđe u posljednju četvrtinu. Zahvaljujući prije svega dobrom skoku, pogotovo u napadu, a zatim i odbranom koja je bila na visokom nivou i iz koje je postignut veliki broj lakih poena, Radnik je kontrolisao rezultat i sigurno priveo utakmicu kraju za konačnih 94:87.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je kapiten Radnika Kokoruš sa 24 postignuta poena. Pratili su ga Jovanović sa 20, Pavlović sa 17 i Kaluđerović sa 16 ubačenih koševa. U ekipi Vogošće istakli su se Tuljković sa 17, Mustafica sa 15 i Fazlić koji je postigao 12 poena.

Sljedeći meč je na programu 09.12. 2017. kada Radnik gostuje ekipi Slobode iz Tuzle.

KK RADNIK BNB – KK VOGOŠĆA 94 : 87 (26:18 / 19:26 / 26:24 / 23:19)

KK RADNIK BNB: Šarić 1, Popadić, Milošević 9, Tejić, Kokoruš 24, Jovanović 20, Kaluđerović 16, Pavlović 17, Tomić 3, Milošev 4. Trener: B. Vićentić

KK VOGOŠĆA: Maksimović 4, Vranić 11, Peljto 10, Sijerčić, Čamdžić 10, Dedović, Tuljković 17, Fazlić 12, Mustafica 15, Džafić, Mićić 8, Reed. Trener: H. Frljak