1 : 0
Utakmica zavrŔena
Nova pobeda Sloge. sa tri gola kući je ispraćena Kozara.
90+3'
Domaćin stiže do drugo gola.a Mrežu pogađa Niklolić. Asistencija Arnautovića s desne strane ubacuje se Nikolić koji Å”alje loptu u mrežu gostiju iz GradiÅ”ke.
50.minut '
Penal
Domaćin ima priliku da iz penala dođe do vođstva.
45. minut '
Iskorostili su igrači Sloge udarac sa bele tačke. Vode, a gol je postigao Davopr Arnautović.
45. minut'
Nema golova u Velikoj Obarskoj. I dalje je 0:0.
30.minut '
SLOGA GC - KOZARA Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo) Pomoćnici: Strahinja Vuković (Trebinje) i Davor VukaÅ”inović (Rogatica) Četvrti sudija: Danko Butulija (Trebinje) Delegat: Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo) Kontrolor suđenja: Dejan Dabić (Vlasenica)
77 Bodiroga, 2 Matović, 3 Panić, 6 Arnautović, 8 Nikolić, 11 Komarčević, 13 Lekanić, 19 Marković, 22 Vasić, 22 Mihajlović. Na klupi: 1 Novaković, 20 Delić, 27 Labović, 37 Klasanović, 44 Miljković, 55 Macanović, 99 Dupor. Trener: Dragan Mićić.
Kozara : 1 Ilić, 5 Raspudić, 6 Å akić, 8 Radoja, 10 GliÅ”ić, 11 Jandrić, 16 Novaković, 18 Buinić, 19 Stjepanović, 20 Kondić, 22 PaÅ”tar. Na klupi: 12 ViÅ”njić, 4 Komljenović, 9 Kremenović, 14 Petković, 15 Gvozden, 17 Petković,21 Ninković. Trener: Vule Trivunović

Kozara kratkih rukava

22.09.2018 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Sloga bolja od Kozare

Danas su odigrane utakmice 7. kola I lige Republike Srpske. FK Kozara je gostovala kod Sloge iz Gornjeg Crnjelova u Velikoj Obarskoj, vodeće ekipe u I ligi u Republike Srpske i pretrpjela poraz od 0-2.

Pred oko stotinjak gledalaca u Velikoj Obarskoj utakmica je počela u obostrano otvorenoj igri. Prvi u Å”ansu dolazi nakon prodora Å akić, ali je njegov udarac izblokiran. Malo zatim dva puta prijeti Komarčević. Å akić je zamalo neprecizan u 17. minuti, kada njegov Å”ut prolazi tik kraj stative golmana Bodiroge. Uzvraćaju domaćini preko Nikolića. GliÅ”ić dobro Å”utira poslije slobodnog udarca u 25. minuti, ali brani Bodiroga. TomaÅ”ević izlazi sam pred Ilića, ali pogađa vanjski dio mreže u 37. minuti, a samo minut kasnije najbolju Å”ansu propuÅ”ta Å akić koji izlazi sam pred Bodirogu, ali Å”ut odlazi pored gola. I kad se činilo da će se na poluvrijeme otići bez promjene rezultata, sudija Soknić pokazuje na bijelu tačku nakon pada Karamana poslije prodora u Å”esnaestercu Kozare. Siguran izvođač najstrože kazne je Arnautović i Sloga vodi sa 1-0 i tako i zavrÅ”ava prvo poluvrijeme u Velikoj Obarskoj.

Nastavlja se drugo poluvrijeme u istom ritmu, obostrano otvoreno. U 51. minuti Nikolić eurogolom povećava vođstvo Sloge na 2-0. Otada ritam utakmice osjetno pada. PokuÅ”avaju fudbaleri Kozare da smanje rezultat, ali domaćin se vjeÅ”to brani i kontroliÅ”e rezultat. U 81. minuti Radoja odlično Å”utira, ali golman Bodiroga krajnjim naporem izbacuje loptu u korner i rezultat se do kraja utakmice ne mijenja.

U sljedećem 8. kolu I lige Republike Srpske koje se igra sljedeće subote 29. 09. 2018. godine FK Kozara će na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci ugostiti Drinu iz Zvornika. Utakmica počinje u 16 h.

Sloga - Kozara 2:0 (1:0)

Sloga (Gornje Crnjelovo):Ā Bodiroga B., Matović N., Panić S., Arnautović D., Nikolić B. (od 69. min. Macanović S.), Karaman M. (od 78. min. Labović M.), Komarčević D., Lekanić N., Marković Ž., Vasić R. (od 87. min. Dupor M.), Mihajlović B., trener: Mićić D., nisu igrali: Novaković P., Delić I., Klasanović J., Miljković M.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Ilić M., Raspudić B., Å akić M. (od 68. min. Petković V.), Radoja S., GliÅ”ić D., Jandrić S., Novakovic M. (od 77. min. Kremenović V.), Bunić N., Stjepanović N., Kondić A., PaÅ”tar M., trener Trivunović V., nisu igrali: ViÅ”njić D., Komljenović D., Petković Z., Gvozden S., Ninković U.