08.03.2020 Administrator DC

Metalege - Goražde

Savladano Goražde

U prvom proljetnom kolu Kraljevi su na Mračaju savladali Goražde sa 2:0.

Zaslužena pobjeda domaćina protiv drugoplasiranog tima izvojevana je nakon dobre igre, velike borbe i zalaganja po teškom terenu.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta nadmudrivanja, obostranih grešaka ali i mnogo trke i borbe. Gosti su pokazali da nisu bez razloga u samom vrhu tabele, no i Kraljevi su pokazali da dobri nastupi u pripremnim mečevima nisu plod slučajnosti.

Domaćin je pritiskao i trud se isplatio u  drugom poluvremenu, rezervista Čulov je rukama  oborio Bešagića ispred samog kaznenog prostora i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ivan Tankuljić je iz slobodnjaka snažno i precizno šutirao a Danilović glavom potvrdio putanju lopte ka mreži gostiju za 1:0.

Nakon toga lijepa solo akcija Amara Mehića čiji šut završava umalo pored gola gostiju. Ravnotežu u polju nesmotrenim potezom donosi Mahir Mehić koji u 68. minuti zbog ispucavanja lopte nakon sudijskog zvižduka također dobija drugi žuti pa crveni karton.

Potom su opasno zaprijetili gosti šutevima Huseinspahića i Mirkovića. Kazna je stigla nakon brze kontre, Tankuljić ubacuje a Kapetan pogađa stativu , lopta dolazi do Amara Mehića koji također pogađa stativu  a u nastavku akcije Alispahić pronalazi Haračića koji neumoljivo trese mrežu Poračanina za konačnih 2:0.

Metalege BSI – Goražde 2:0

Jajce – Stadion Mračaj. Gledalaca 300 . Sudija: Antonio Bandić (Grude) . Pomoćnici: Elvir Trgovčević i Mirza Čejvanović (oba Tuzla) Delegat: Željko Soko (Čapljina) Strijelci: 1:0- Danilović (64), 2:0- Haračić (75). Žuti kartoni: Kremenović, Bešagić, Alispahić, Kapetan (Metalege BSI), Mirković, Danilović (Goražde) Crveni kartoni: Mahir Mehić (68.dva žuta kartona), Nidal Čulov (62. dva žuta kartona)

Igrač utakmice: Ilija Danilović

NK METALEGE BSI: Ćeman , Kremenović , Alispahić , Bešagić , Tankuljić  (od 86. Peno), Danilović , Haračić  (od 84.- Smajić ), M. Mehić , Vulić , Vujica   (od 46. A.Mehić ), Kapetan . Trener: Damir Beća.

FK GORAŽDE: Poračanin , Tatar , Tutundžić , Dučić  (od 57. Čulov ), Kurtović , Huseinspahić  , Hasanović  (od 71. Đoković ), Hrelja , Danilović , Guzijan , Mirković .