15 : 9

Kuli pripala odbojkaška drama

24.11.2019 Administrator DC

Kula Gradačac

Odbojkašice Kule Gradačac i banjalučke Inove odigrale su odbojkaški triler u meču 10. kola šampionata Bosne i Hercegovine. Trijumfovale su domaće igračice rezultatom 3:2.

Oba tima igrala su u ovom susretu po principu toplo – hladno. Prvi set dobijaju domaće sa 25:19, da bi u drugom potvrdile osvajanje prvog seta i dobile ga sa 25:22.

Kada se očekivalo da Kula  i u trećem slavi i tako  dođe do konačnog trijumfa bolje je zaigrala Inova.

Imale su igračice iz Banja Luke i malo sreće pa su smanjile vođstvo domaćeg  tima na 2:1, a treći set pripada dakle Inovi sa 26:28.  To kao da je potpuno poremetilo Kulu i četvrti set  gube lagano sa 16:25, pa se stiglo do izjednačenja, u setovima. Bilo je 2:2, da bi peti odlučujući Inova lako izgubila sa 15:8. Susret je trajao 126 minuta.

Kula Gradačac – Inova 3:2 (25:19,25:22,26:28,16:25,15:8)

Gradačac. Dvorana: Gradačački sajam. Sudije: Predrag Pecikoza, Armin Muslić.

Kula Gradačac: Žilić, Lipovac, Ganibegović, Osmanović, Zarić, Mašić, Starčević, Džodžaljević, Ćosić, Ahmić, Lepić. Treneri: Đorđe Milošević, Dražen Zarić.

Inova: Turanjanin, Davičević, Sarić, Stojanović,  Savić, Knežević, Ružičić, Komljenović, Vuleta, Vuković, Udovičić, Tutnjević. Treneri: Aleksandar Grujić, Davor Džombić.