83 : 92

Leo slavio u Kaknju

16.11.2020 Administrator DC

U 7. kolu Prvenstva BiH KK “Leotar” je u Kaknju pobijedio istoimenu ekipu sa 83:92 (14:22, 22:22, 27:27, 20:21). Ovo je druga pobjeda Trebinjaca uz dva poraza (nisu odigrali tri utakmice).

Nakon tri minuta igre bilo je 5:5, ali su gosti već u osmom minutu u prednosti od 7:15. Do kraja prve četvrtine održavaju vođstvo od osam koševa jer je ova četvrtina završena sa 14:22.

Tokom druge četvrtine Leotar je u dva momenta imao i plus 10 i to u 11. minutu (15:25) i u 18. minutu 34:44, ali se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 36:44.

Gosti su i tokom treće četvrtine održavali prednost od osam koševa i ovaj period završen je neriješeno 27:27 tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 63:71.

Tokom posljednje četvrtine domaćin je polako smanjivao vođstvo gostiju i trojkom Dublinskog u 36. minutu došao do izjednačenja 79:79, a nakon toga dolaze i u vođstvo od 83:81. Tada N. Đurasović trojkom i Mijović sa dva poena dovode svoju ekipu od 83:86.

Domaćini su prokockali napad, a B. Đurasović sa dva poena dovodi Leotar u vođstvo od 83:88 na 30 sekundi do kraja utakmice. Do kraja su gosti rutinski odigrali tako da je na semaforu nakon 40. minuta igre pisalo 83:92.

Nakon dužeg vremena na parketu je bio i Dejan Šakotić koji je za 15. minuta igre postigao 13 koševa.

Najefikasniji kod domaćina bio je Muflizović sa 16, a kod gostiju je pet igrača imalo dvocifren koš učinak i to B. Đurasović 26, Mijović 16, Raičević 15, Šakotić 13 i N. Đurasović 11.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK “Bosna Royal” iz Sarajeva.

KK „Kakanj“: Dublinski 13, Muflizović 16, Velić 10, Gavranić 11, Islamović 8, Tepić 2, Dželmo 1, Sikira, Fazlić 15, D. Pirić, Pajović 7, Dž. Pirić. Trener: Benjamin Šabić.

KK „Leotar“: B. Đurasović 26, Raičević 15, Mijović 16, Milošević 2, N. Đurasović 11, Damjanović 2, Marić, Milidragović 5, Ninković 2, Šakotić 13, Zubac, Mičeta. Trener: Miro Vukoje.

Izvor:trebinjelive.info