0 : 2
0 : 1

Zvezda slavila u Gentu i doÅ”la na korak od evropskog proljeća

26.11.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent i doÅ”li na korak od evropskog proljeća. Zvezda je u četvrtom kolu grupe L savladala Belgijance u gostima sa 2-0.

Zvezda je fantastično otvorila susret te je golom NjegoÅ”a Petrovića povela nakon 70ak sekundi. U 15. minuti, domaći su zaprijetili preko Bukharija. Zvezda se sjajno branila do kraja prvog poluvremena a u zavrÅ”nici su domaći imali veliku Å”ansu. Ipak, Borjan je odbranio udarac Bukharija.

Gent je ofanzivno uÅ”ao u drugo poluvrijeme ali je Zvezda odlijevala. U 59. minuti, Zvezda je doÅ”la do 2-0 a strijelac je bio Milunović. U 71. minuti, Kumst je imao sjajnu Å”ansu za domaće ali nije je iskoristio. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja i Zvezda je slavila.

Zvezda je sada na milimetar od evropskog proljeća. Naime, u drugom meču grupe Hofenhajm je savladao Liberec sa 2-0. Nijemci sada imaju 12, Zvezda devet a Liberec tri boda. Postoji samo teoretska Å”ansa da Zvezda ne prođe u 1/16 finala Lige Evrope.

Zvezda će u petom kolu dočekati Hofenhajm a u poslednjem kolu gostovaće Liberecu.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Group L Gent Crvena zvezda