1 : 2
1 : 1

Noriču derbi protiv Paunovog Redinga

16.12.2020 Đ. MaleÅ”ević

U derbiju 19. kola ČempionÅ”ipa, sastali su sse Reding i Norič na ''Madejski'' stadionu. Na kraju su bodove odnijeli gosti, pobijedivÅ”i rezultatom 2-1.

Gosti su od starta igrali kvalitetan meč. Reding se branio ali Emiliano Buendia donio je prednost svojoj ekipi. Ipak, sastav Veljka Paunovića se nije predao. Pogotkom Olisea, doÅ”li su do 1-1. U nastavku susreta, Norič je ponovo doÅ”ao do prednosti. U 56. minuti, Puki je pogodio iz penala za vodstvo gostiju. Iako je Reding pokuÅ”avao doći do boda, gosti su se uspjeÅ”no branili i zasluženo doÅ”li do pobjede.

Norič je prvi sa 40 bodova dok je Reding ostao peti sa 33 boda.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Reading Norwich City